Do startu XP potrzeba płyta z systemem

Witam

Mam od pewnego czasu problem z włączanie Systemu XP. Podczas startu potrzeba jest płyta z systemem XP,kiedy jej nie ma to wyrzuca błąd:

"NO BOOT DEVICE DETECTED, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS F1 TO CONTINUE OR PRESS F2 TO SETUP MENU"

Jest to bardzo wnerwiające co mam zrobić żeby system uruchamiał się normalnie bez płyty.

Zmiana na innego XP nie pomogła,kupienie nowego dysku też nie,wymiana taśmy też nic,niewiem co mam robic.

Proszę o pomoc !!

Witaj,

nie spotkałem się osobiście z takim problemem lecz szybkie wyszukiwanie w google przyniosło mnie z takim rezultatem:

community-feedback.com/topic/1846-no-boot-device-detected. Ta Wersja jest po angielsku więc tutaj jest spolszczenie tematu

Powodzenia

Sprawdź, czy masz dobre ustawienia bootowania w BIOSie.

ale jak to sprawdzić mam angielskiego biosa a nic po angielsku nie kapuje

Jeśli ustawienia w biosie masz dobre ,to spróbuj po uruchomieniu systemu wpisz w " Uruchom " ( Menu pozycji Start ) polecenie " sfc /scannow " , system powinien sam się naprawić -u mnie działa za każdym razem jak mam jakiś poważny problem z systemem XP (Warunek to posiadanie płyty z systemem)

W biosie masz coś takiego jak kolejność dysków. Sprawdź czy jest ustawiony twardziel a nie np jakiś pendrive czy dysk przenośny. Jakieś napędy zewnętrzne są podpięte podczas włączania komputera?

w czasie wlącenie nic nie jest podpięte pod USA żaden pendrive ,tylko mam podpięta stację dvd i stacje Dyskietek

bez wejścia w bios się nie obejdzie musisz wejść w bootowanie i sprawdzić czy wykrywa

bios sygnalizuje że nie wykryto urządzenia z którego może zbootować(dysk może być wyłączony w biosie)

Sprawdź w pliku boot.ini z jakiego dysku masz ustawione bootowanie - może zmieniałeś dysk, bądź zmieniałeś ilość partycji na dysku?

OK,dzięki za wasze wszyskie odpowiedzi ponieważ nie znam angielskiego to w biosie bym nic nie zdiałał ,więc postanowiłem do zresetowac i pomoglo.

poprawka on nie widział tego pliku w ogóle nie sprawdzał tego dysku pod kątem bootowania