Dobieranie sprzetu komputerowego

witam serdecznie

Mam pytanie na jakie parametry trzeba patrzeć przy doborze karty graficznej i pamięci RAM do płyty głównej?

Podaj może nazwę i model płyty jeśli chcesz konkretne szczegóły. Ogólnie jeśli chodzi o RAM to w specyfikacjach płyty głównej (znajdziesz na stronie producenta) zawsze masz zawarte dane jaki rodzaj kości obsługuje (SDRAM,DDR,DDR2,DDR3)i do jakiej wielkości płyta główna obsługuje pamięci. Z kartą graficzną jest podobnie-musisz znac właściwości płyty-musisz wiedziec przede wszystkim czy obsługuje kośc AGP(starsze rodzaje płyt) czy PCI a reszta to tak naprawdę Twoj wybór wg.upodobań,potrzeb zastosowania i mocy zasilacza. Sprawdź sobie dane płyty w internecie lub np.programem Everest Home Edition.

Jeśli nie znasz się na sprzęcie to najlepiej będzie jeśli założysz nowy temat na forum z prośbą o złożenie zestawu w jakiejś tam cenie. Na pewno ktoś odpowie.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu chcesz wybierać sprzęt sam to:

RAM - patrz czy jest to DDR2 czy DDR3 żeby się nie okazało że twoja płyta główna ich nie obsługuje, Pojemność np 1024 MB(im więcej tym lepiej), Timingi np CL7 (im mniej tym lepiej), częstotliwość np 1333MHz (im więcej tym lepiej). Pamiętaj też że pamięć ma niewielki wpływ na wydajność komputera, najważniejsza jest pojemność.

karta graficzna - patrz na wyniki testów, np tu:

http://benchit.pl/

http://www.benchmark.pl/komparator-gpu.html

Na wydajność komputera mają wpływ wszystkie podzespoły,począwszy od procka po obudowę.Skoro tak myślisz kolego Tirion to czemu w poście wspominasz przy RAM np. o Timingi (im mniej tym lepiej).Pozdrawiam

Nigdzie nie napisałem, że RAM nie ma wpływu na wydajność:

“pamięć ma niewielki wpływ na wydajność komputera”

Wpływ mają wszystkie podzespoły, ale niektóre większy inne mniejszy. Trudno w sklepie znaleźć jakąś naprawdę słabą kość pamięci. To że kupimy kości 1066MHz zamiast 1600MHz będzie dużo mniej odczuwalne niż kupno np GTX460SE zamiast GTX460-1024.

Starałem się przedstawić tę kwestię w sposób jasny dla laika (którym damian4565 chyba jest) co mogło wprowadzić cię w błąd. Pozdrawiam