Doblokowanie rdzeni Phenom II x2 550 Black Edition

witam

Jak odblokować 2 dodatkowe rdzenie na płycie Asus M4A78T-E + Phenom II x2 550 Black Edition?

Advenced Clock Calibration daje na auto i nic się nie dzieje. Czy to oznacza, że trafiłem na felerną sztuke procesora? Wersja biosu to 1610.

Po ustawieniu ACC na Auto, powinna się pojawić dodatkowa opcja - Unleashed Mode, to też ustaw na Auto.

mam tak:

ACC - Auto

Unleashed Mode - do wyboru [Disabled] albo [Enabled]

wybieram [Enabled] i nic nadal nie mam 4 rdzeni

jak w ACC wybiorę [all cores] też nic

Dodane 24.02.2011 (Cz) 22:39

W ogolę po ponownym wejściu do biosu wcześniejsze ustawienia nie są uwzględnione wszystko jest tak jak było choć sejwuje zmiany. Dlaczego?

Może któryś rdzeń jest całkowicie niesprawny i płyta przywraca standardowe ustawienia.

ACC - Auto

Unleashed Mode - Enabled

Teraz powinieneś mieć jeszcze jedną opcję dotyczącą rdzeni (Auto lub Manual). Masz takie coś?

dokładnie tak właśnie ustawiam i żadna opcja się już nie pojawia. A wiec zostawiam i sejwuje potem system mi nie startuje tylko wyskakuje coś takiego:

…bling Unleashing Mode failed. (początku nie widzę bo mi ucina ekran)

press F1 to Run SETUP

press F2 to load default values and continue

jak dam F2 to oczywiście system się ładuje ale nic się nie zmienia bo przywraca domyślne ustawienia.

Wychodzi na to, że któryś rdzeń jest uszkodzony.

a może aktualizacja biosu coś pomoże? czy nie ma sensu?

Wiedz o tym, że odblokowywanie rdzeni jest ruletką.

Zależy na jaki procesor trafisz o nie sa rowne sobie…

Możesz mieć szczęście i zakupiony egzemplarz będzie pozwalał na odblokowanie jednego lub dwóch rdzeni.

Ale nawet jeśli to ci sie się, nie jest powiedziane, że będą one działać prawidłowo…

Aktualizacja BIOSu ma jak najbardziej sens. Może się pojawi opcja o której pisałem (Active CPU Cores), gdzie będziesz mógł ręcznie ustawić które rdzenie mają być aktywne. Jest szansa, że tylko jeden rdzeń jest uwalony i zrobisz z niego X3.

zaktualizowałem bios i jest tak jak mówisz pojawiła się ta dodatkowa opcja teraz

i jak wezmę na manual to pojawia się

2nd Core on/off

3nd Core on/off

4nd Core on/off

5nd Core on/off

6nd Core on/off

wszystkie są na “on”

i teraz co metoda prób i błędów włączać, wyłączać rdzenie i liczyć, że któreś zaskoczą?

5 i 6 nie ma, więc obojętne czy są on/off. Pierwszy jest oczywiście zawsze aktywny i nie można go wyłączyć. Spróbuj z drugim i trzecim, a później z drugim i czwartym. Jeśli nadal nie będzie działać “pobaw” się resztą. Możliwe, że rdzenie są w jakiejś innej kolejności, więc tak jak napisałeś - metoda prób i błędów.

P.S. Spieszę się do wyjścia i nie mam czasu by coś więcej dodać. Pokombinuj :wink: