Dobór antywirusa

Witam

Mam małe zapytanie dotyczące doboru programu antywirusowego. Posiadam laptopa HP Celeron 1,2 GHz, 240 MB RAM i dysk twardy 40 GB. Chcę dobrac bardziej optymalny antywirus, aby był dobry i jednocześnie nie zamulał kompa. Na mysli mam NOD32 lub Kaspersky 6.0. Wiem, że ten drugi jest lepszy, ale czy mój komp o podanych parametrach będzie pracował poprawnie - słyszałem żę KAV 6.0 ma opcje wstrzymywania podczas intensywnego wykorzystywania zasobów komputera, dzięki czemu inne aplikacje mogą działać bez dodatkowego obciążenia - czy ktoś to może sprawdził. Co do NOD32 to wiem, że praktycznie nie obciąża systemu a jest w pożądku.

Z góry dziękuje informacje. Pozdrawiam

dindie:szukaj:

Poszukuję antywirusa

Potrzebny antyvirus pomozcie

Antyvirus na słabszy komputer

Antyvirus

:evil: :evil:

PS: Jak przyjdzie aju to postawi na NOD’a :lol:

Po co wydawać tyle kasy na Kasperskiego… ?? Ściągnij se AOL Avtive Shield - ta sama skuteczność i mi nie zamula kompa, a takiego najnowszego to nie mam :smiley:

własciwie potrzebuje na firme na 3 stanowiska - dostałem juz oferty Kaspersky 250 zł, a NOD32 chyba podobnie - pieniądze to nie ja wydam, ale do mnie póżniej beda mieć aluzje jeśli będzie coś żle

A odkąd to Avast jest darmowy przy instalacji w firmie? :?

dindie - skorzystaj z porady x-awier

Miałem nie pisać ale skoro już ;]

Oba są tak samo skuteczne.

W testach przewodzi kaspersky ale w praktyce różnie to bywa.

Generalnie nod32 ma znacznie lepszą heurystykę więc to on jest mym zdaniem nr 1.

Jeśli to firma to najpewniej zakup AV pójdzie w koszty - w takim przypadku nie warto ryzykować i kupić coś dobrego.

dindie pamiętaj że AV to nie wszystko - w dzisiejszych czasach potrzebny jest jeszcze firewall (najlepszy to outpost pro) i jeszcze dobrze by było jakiegoś antyspam.

Tak więc minimum nod32 + outpost + antyspam.

Polecam NOD 32 miałem bardzo dobry jest prawie niezamula kompa

dzięki za podpowiedzi i za linki - wyrobiłem sobie zdanie o obydwu antywirusach zdanie - mam jednak jeszcze zapytanie czy Kaspersky na moim laptopie ( parametry powyżej) będzie zamulał. Co do pytania Sdar -bede zakupywał wersje na 3 stanowiska do firmy z aktualizacja na 1 badz 2 lata ( zalezy jaka cene mi zaproponuja)

Ja osobiście to również polecam NOD’a gdyż mało wymaga jest skuteczny (wybór w 100% dobry)

Nie masz ferrari wśród laptopów a kasper ma zapotrzebowanie.

Ale na tym lapku nie będzie za bardzo zamulał - ale obecność będzie można odczuć.

BruteforceBruteforce :x :x :x :x

To się pisze osobno

brute force ;]

Zresztą nie wiem co to ma wspólnego z tematem.

Chyba chodziło o to, że każdy powinien sprawdzić każdego antywirusa i sam wybrać.

A ja również polecam NOD32 - przed chwilą zeskanowałem nim swój komputer. :mrgreen: