Dobór chłodzenia

Witam robię upgrade mojego Pc (karta graficzna,zasilacz, obudowa i chłodzenie cpu). Moja płyta główna to  ASRock H81M-VG4 R2.0. Problem  jest taki że nie wiem czy radiator chłodzenia nie będzie zasłaniał slotów pamięci ram. Chłodzenie które chce kupić to Noctua NH-D15. Boję się że chłodzenie będzie za duże na tą płytę główną. Jeżeli macie inne propozycje to podajcie inne chodzenie ( musi być wydajne ciche BYLE NIE CIECZĄ). Z góry dzięki za odpowiedź.

Co to chcesz takim kolosem schładzać ?

Napisz jakie masz pamięci Ram

Napisz jaką masz obudowę.

Bo tutaj problemem może być coś innego niż przysłonięcie slotów pamięci.

Obudowa pomieści duże chłodzenia https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-alea-m50-pure-black-spc105-720233/ , pamięci ram to 2x 4Gb Sport DDR3- 1600 CL9  od crucial, procek intel g1840 (będę wymieniał kiedyś może za 1,5 albo za 2 lata na jakąś i7, wraz z płytą główną).

Jest możliwość podniesienia tego przedniego wentylatora więc pamięci będą pod nim miały jakiś luz,

samo chłodzenie ma 165 mm wysokości ,do obudowy mieści się do 205 mm więc wejdzie.

 

Teraz inaczej czy jest Tobie takie potrzebne? Cena 

Będziesz podkręcał procesor w przyszłości po wymianie?

Bo tutaj można dać zupełnie inne chłodzenie(nawet jak już chcesz kolorystycznie)

zobacz jak ten kolos wygląda

 

Wiem jak ten kolos wygląda, procek po wymianie będzie podkręcany. Chłodzenie musi być CICHE, WYDAJNE, i musi DOBRZE CHŁODZIĆ ja wybrałem to chłodzenie bo spotkałem się z wieloma pozytywnymi recenzjami wśród znajomych. Chłodzenie musi być bardzo wydajne ponieważ gram profesjonalnie w CsGO i inne gierki. Jeśli masz inną propozycje to napisz.Kolor nie gra roli.