Dobór GPU do niemalże 5-letniego PC

Cześć,
mam taką konfigurację:

Jesteście w stanie zasugerować mi jaką kartę graficzną mogę dokupić do tego zestawu? Chodzi mi o uniknięcie bottlenecka w miarę możliwości ale chciałbym też żeby karta nie zamulała jeżeli będę powoli modernizował komputerek. Konfiguracja działała przez 4 lata pod GPU ASUS RX480 8GB. Zastanawiałem się czy nie kupić używki RX580 bo te karty są moim skromnym zdaniem fantastyczne i wiernie służą ale może polecicie mi coś jeszcze innego nie za miliony zielonych - jestem obecnie zacofany z wiedzą na temat hardware i liczę że ktoś znający obecny rynek PC doradzi mi co mogę zrobić. Używane GPU też wchodzą w grę. Pozdrawiam. :slight_smile:

Zapomniałem dodać informacji o zasilaczu: SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W 80+ Gold

Wpisujesz dane (np i5 6600, RX580 i 1920×1080) i dostajesz wynik:

ps. dla tego procka i FHD optymalna będzie GTX 1050 Ti

1 polubienie

Ej ej ej, ty mu proponujesz gorszą kartę niż ma obecnie. To nie będzie żadna modernizacja, jak zmieni GPU na gorsze.

@sebkor96 Zgadzam się jednak, że przy wymianie karty to procesor będzie cię hamował. Wiadomo, że wydajność wzrośnie, ale mniej niż byś oczekiwał. Dodatkowo przejście z RX 480 na 580 to nie jest wielka modernizacja, ponieważ RX 580 to jest po prostu podkręcony i lekko odświeżony 480.

Zbierałbym raczej na bardziej porządną modernizację komputera. :slight_smile:

1 polubienie

Rx 580, gtx 1060 jak najbardziej, chyba że masz chrapkę na modernizację to coś nawet ciut lepszego jak 1070/ti lub gtx 1660/super/ti

1 polubienie

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Wytłumaczcie mi czy dobrze rozumiem. Jeszcze zasugerowano mi RTX3060 12GB i ta karta nie jest taka aż droga tyle że ona będzie działać w jakichś 60% pod tym zestawem bo CPU ma swoje lata. No i tutaj pytanie. Czy te 60% może zaoferować lepszą minimalnie wydajność lub taką samą jak np. RX480 na 90-100% wydajności bo nie ma wąskiego gardła?

Rtx będzie się sporo nudził pod warunkiem że będziesz grać w ciężkie tytuły, a nie CS:GO czy LoL. Jak cena RTXa nie odstrasza to może większy upgrade, zmienić płytę i procek na 10100F+H410

1 polubienie

Ten temat został automatycznie zamknięty 90 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.