Dobór karty graficznej do FX-8350

Witam. Chciałbym zasięgnąć opinii czy mój komp nadaje się jeszcze do upgrade’u czy już raczej tylko wymiana całości wchodzi w grę.
MB: Asus Sabertooth 990FX rev 2.0
CPU: AMD FX-8350
RAM: 2x8Gb Crucial Ballistix Tactical DDR3
GPU: ASUS HD7970 DCUII 3GB 384bit

Myślałem nad wymianą samej grafiki na coś lepszego żeby osiągnąć trochę lepszą wydajność w grach ale trochę wypadłem z obiegu i nie wiem za bardzo co kupić żeby reszta sprzętu nie dławiła za bardzo możliwości samej karty graficznej. Chodzi mi poprostu o optymalny wybór GPU do pozostałych gratów.

sprzedaj wszystko za ok 800-1000zł i zbieraj na 2,5 k najlepiej 3 i masz porządny PC do gier czy do czego go tam używasz

Porada jak z “Życia na gorąco”… Doradzasz człowiekowi pozostanie bez komputera i kupienie za 3K jakiegoś tam komputera…

@lesnik201 Nie podałeś budżetu, ale przy tym procku to 1050Ti czy 1060 6GB już będzie dużo. Niestety FX słabo sobie radzi w grach i jako posiadacz tandemu FX 8320 + RX 480 mogę Ci powiedzieć, że więcej nie wyciśniesz. Niemniej ja wyciągam w większości nowych gier stabilne 60 FPS na ustawieniach maksymalnych lub bliskich maksymalnych - nawet Wiedźmin 3 w Novigradzie daje te 60.

budżet powiedzmy 1000 - 1200 pln

50 zł poza Twoim budżetem. Może być? Casami dostaniesz coś poniżej 1200, ale trzeba mieć trochę szczęścia. Oczywiście mówię o znanych sklepach, a nie firmach “Krzak” czy allegro.

Ja radziłbym zmianę zestawu na coś lepszego ,ja też tym tygodniu robię renowacje pc z asus p5kr i cpu intel core 2,5 ghz quadcore q9300 i 8gb ram i asus gtx 550ti przeskakuje do msi z87 g41 i7 4770k 24GB ram i grafika Asus gtx 1060 dual ,warto czasami pytać sprzedawców procesorów na allegro czy nie mają do sprzedaży całego pc .

zaktualizować bios płyty głównej, karta graficzna geforce gtx 1050 ti albo radeon rx 470

Polecam Zotac GeForce GTX 1060 AMP!

Jednak padła decyzja o zmianie platformy na AM4 od AMD i Ryzen 5 + 3x/4x/CF RX580 8GB + 32GB DDR4
Poza 7-8h grania w tygodniu zestaw będzie Rigiem do kryptowaluty ETH/BTC/SIA