Dobór karty graficznej do procesora Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz

Jako, że nie jestem ostatnio na czasie ze sprzętem, a poszukuję nowej karty graficznej do dotychczasowego komputera to też chciałbym poprosić o pomoc w doborze. Zestaw, który posiadam to:

Procesor: Intel Core 2 Duo E7500 2.93 GHz

Płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3

RAM: OCZ Platinum 4GB DDR2 1066

Zasilacz: CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

Obecna karta graficzna: Palit GeForce 8600 GT 256MB 8600GT Sonic+ 256MB DDR3 (128bit)

 

Upatrzyłem sobie coś takiego: MSI GeForce GTX 750 Ti OC (2GB). Dodam, iż reszty komputera nie planuje na razie modernizować. Zestaw wyposażony jest w kartę Asus Xonar D2X (PCI-E), jeden dysk SSD podpięty pod SATA-2, dwa dyski HDD podpięte pod SATA-2, 2 napędy optyczne, monitor 22" pracujący w rozdzielczości FullHD. Czy powyższy wybór jest dobrym rozwiązaniem? Ma na myśli głównie starsze ale nie archaiczne tytuły gier :slight_smile: Zastanawiam się też, czy zasilacz podoła tej karcie. Nie rozważam karty ze stajni AMD, gdyż na wielu poprzednich modelach AMD się zawiodłem.

750 Ti będzie się marnować przy tym procesorze, ale jeśli w grę nie wchodzą używane katy, to wybór jest dobry. Poniżej 750 Ti właściwie niczego nie opłaca się kupować. Wybierz Palita http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/9770241

Zasilacz sobie poradzi. 

Dzięki za pomoc. W przypadku używanych kart byłby jakiś lepszy wybór?

GTX 660 Ti/670. Ale przy tym procesorze gra nie warta świeczki.