Dobór karty graficznej oraz zasilacza

Witam, posiadam komputer w którym brakuje karty graficznej i jadę na zintegrowanej. Zastanawiałem się nad kupnem GTX560 oczywiście używanej. Model mojego zasilacza to : FPS 300-60HHN i jestem praktycznie pewien że nie uciągnie takiego GTX-a. Co polecacie w miarę rozsądnej cenie a żeby nie trzeba było zmieniać za rok? :smiley: Jak by komuś to było potrzebne to mój procek to Intel Celeron G1620 2 rdzeniowy 2.7GHz. Jakie jeszcze karty polecacie? :smiley:

Szychaaa

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Nie kupuj tej karty do tego procka przede wszystkim myślę, że będzie ograniczał tą kartę poza tym stara konstrukcja weź jak chcesz HD7770 przede wszystkim zużycie energii dużo mniejsze niż GTX560 ten około 150W a HD7770 tylko 80W. Powinien pociągnąć ją ten Fortron. Wszystko zależ ile chcesz kasy wydać ale jak chcesz coś w miarę wydajnego to minimum GTX750Ti ale do tego procek najlepiej i5.

TDP nie równa się zużycie energii, to tak na marginesie.

 

GTX 560 się nie opłaca, bo to karta tylko nieznacznie wydajniejsza od HD 7770 stock.

 

Ten Fortron ma 288 W na linii 12 V, więc sobie poradzi z HD 7770.

No co do ceny to aż tak nie muszę się ograniczać, bo mam zamiar potrzymać tego kompa trochę, ew wymienić ten zasilacz oraz może z czasem procka.

A skoro mój zasilacz pociągnie ten HD 7770 to zastanowię się nad nim.

Tyle że nie wiem czy wystarczy mi w tym zasilaczu złączy tych 6-pinowych. Nie jestem pewien bo dosyć dawno go rozkręcałem i nie pamiętam czy mam tak jakieś wolne.

Przejściówka kosztuje kilka złotych np. IDE -> 6PIN

 

np. w Komputroniku

http://www.komputronik.pl/product/70883/Akcesoria/Kable_i_adaptery/Kabel_rozdzielacz_zasilania_2XHDD-1XPCI_EXPR_6PIN.html

HD 7770 wymaga podłączenia jednej wtyczki 6 pin. W tym zasilaczu jest podaj jedno takie złącze. 

No nawet jeśli jest tylko 1 to poszło ono do płyty czy do procka, nie pamiętam. Kupię najwyżej tą przejściówkę. Dzięki bardzo :smiley:

Na pewno nie podłączyłeś do płyty, bo nie do tego ono służy.