Dobór Karty Graficznej

Witam.

Mam taka sprawę ze chce kupić kartę graficzną do swojego starego kompa żeby pograć w jakieś nowsze gry.

Jaka polecacie?

Mój sprzęt:

Płyta główna - MSI P4M800Pro-823-6A7L6M4AC-00

Ram - 1GB ddr1

Procesor - Pentium 4 3,06 ghz

Zasilacz - 400W

Moja obecna karta graficzna - GF 6200

Osobiście myślałem nad Radeon HD 3650 512mb. Czy taka karta będzie działać na moim kompie w ogóle? a jak coś to jaka inna radzicie??

Karta musi być pod AGP 8x

aha i cena max 200zl :stuck_out_tongue_winking_eye:

Z góry dzięki.

Nowe gry? Na tym? No to tak, karta 200zł, ram 100zł (bo 1gb to bardzo mało) no i zasilacz jakieś 150zł, bo to co masz to pewnie jakiś noname, który się zjara przy większym poborze prądu. No i mamy 450zł do wydania i brak gwarancji, że którakolwiek z nowych gier ci się uruchomi. A to prawie połowa ceny nowego kompa z dwurdzeniówką na pokładzie.

Możesz spróbować kupić tego radeona i jeszcze z 1gb ramu, ale to i tak wywalanie kasy w błoto.

na takim sprzęcie to ty możesz worda odpalać albo gry z atari.

na wstępie to masz płytę główna do wymiany! inwestowanie w tego kompa to strata kasy!

no w atari jeszcze nie ale jego mlodosc odeszla w zapomnienie, radzilbym nowy sprzet tutaj masz przyklejony temat i wybierz sobie, a najlepiej konsole.

Kurde a czy ja się pytałem czy mam zmieniać komputer? Albo o zdanie o moim kompie? Zadałem proste pytanie jaka kartę graficzna radzicie pod mój sprzęt w cenie do 200zl.

A poza tym koleżka ma podobny sprzęt tylko lepsza kartę graficzna(chyba GF 7600) i napiepsza a np w Mafie 2, może i na minimum ale zawsze.

Więc pytam się ogarniętych i tych którzy potrafią czytać ze zrozumieniem…

Jaka kartę graficzna AGP radzicie dokupić do mojego komputera w cenie max 200zl ??

Czy karta Radeon HD 3650 bedzie optymalnie działać na moim sprzęcie?

tak bedzie ale radzimy jak przyjaciele, i co z tego ze kupisz karte pograsz w mafie a gdzie inne gry? zapomnij.

Ale rob co chcesz, twoj komputer i twoje pieniadze ale potem nie placz ze zle zrobiles.

http://www.proline.pl/?g=Karty+graficzn … ficzne+AGP

tak jak już pisałem to masz płyte gł na wstępie do wymiany! poszukaj sobie coś na allgro za 50 zł a wtedy będziesz mógł kupić za 200zł o wiele lepszą karte graficzną na PCI-E!

Dodane 28.08.2010 (So) 19:58

płyta główna taka np:

http://allegro.pl/plyta-glowna-abit-lg- … 42614.html

jak dobrze poszukasz to znajdziesz sobie coś lepszego.

ps nie wiem czy ona jest do intela czy do amd

chojinka, nargoriel ,

co Wy się tak go uczepiliście? Powiedział jasno o co mu chodzi, a Wy tylko “nowa płyta główna!”, “strata pieniędzy!”… Może nie stać go na wymianę platformy i nie ma tak dużych wymagań? Trochę rozsądku. :stuck_out_tongue:

danzy9 ,

Ja niedawno byłem w podobnej sytuacji. Mam podobny sprzęt (patrz podpis) i zepsuła mi się stara karta graficzna. Musiałem kupić nową.

Po pierwsze powiedz jaki masz zasilacz (marka i model). To bardzo ważne. Mozliwe, że nie obejdzie się bez wymiany.

Po drugie najlepszą kartą opłacalną to sprzętu tej klasy jest właśnie 3650. A konkretnie SAPPHIRE ATI Radeon HD3650 512MB DDR2 128-bit AGP x8.

No w końcu ktoś rozsądny…

Ty ja nie wiem jaki mam zasilacz… tzn pisze na nim tak : FEEL III-400ATX MODE COM. Nie nie wiem to pewnie jest firma nie znam się na tym.

To najlepiej tego hdka 3650 kupić?

W tej sytuacji należy zacząć od wymiany zasilacza. To, co masz to sprzęt niskiej jakości i szkoda by było gdyby uszkodził dopiero co kupioną, nową kartę graficzną.

Tak więc zakup na allegro zasilacz 400-450W marki Delta / Fortron / Chieftec np. Delta GPS-450AA-100A albo Delta GPS-450AA-101A.

Następnie kup SAPPHIRE ATI Radeon HD3650 512MB DDR2 128-bit AGP x8 , uważając by nie kupić jakiejś wersji 64-bitowej albo na PCI-E… Jak znajdziesz ten model z pamięciami DDR3 to dobrze.

I to tyle :slight_smile:

Szafirek 3850: http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/472768#from35101 i zasilacz Fortron za 220zł: http://www.skapiec.pl/site/cat/37/comp/ … #from35101

Co za głupie propozycje. Karta niby dobra, ale droższa i nieopłacalna. Autor napisał wyraźnie:

Zasilacz to jakiś żart. Po co 500W? I czemu za takie grube pieniądze?!

bobikon , weź się schowaj z takimi propozycjami. Za 550zł to można mieć niezły używany komputer. Dla autora wątku pakowanie takiej kasy w swojego starocia byłoby bez sensu