Dobór karty graficznej

(Pjotr) #1

Witam,

Czy mógłby mi ktoś doradzić jaką kartę graficzną zakupić chodzi mi o to aby była na wejście pc-expres i miała 2gb i oczywiście wydajna i nie hałasowała jak odkurzacz (co najważniejsze do kwoty 500zł) itd niestety jestem całkowicie zielony w tym temacie może któraś z wybranych prze zemnie była by dobra:? Proszę o wyrozumiałość

MSI N450GTS-MD2GD3

Gigabyte GV-N640OC-2GI

(Boshi) #2

Zasilacz jaki, marka/moc?

Wiesz o tym oczywiście w jakich sytuacjach wykorzystujesz 2Gb? jeżeli nie to nie pytaj nawet dlaczego tylko 1Gb podałem.

http://www.pixmania.pl/pl/pl/11823181/a ... ePromo=oui radzę brać, bo takiej wydajności w takiej cenie nie znajdziesz. masz 11h.

(system) #3

cena miała być do 500zł :lol:

(Boshi) #4

Ależ była, do połnocy chyba promocja ;p zaraz podam coś innego.

(majcovsky) #5

Niestety, rzadko to idzie razem w parze - ładują po kilka GB się do niskobudżetowych modeli, dzięki czemu łatwiej znaleźć naiwniaka. :wink:

Podaj pozostałe podzespoły - płytę główną, procesor i w szczególności markę i model zasilacza.

(Pjotr) #6

Płyta gł: AsRock 880GMH/U3S3/AMD 880G

Procesor: AMD X8 FX 8120/3.1GHZ AM3+

Zasilacz: OCZ ZS 550W 80+

A co do tego dlaczego 2gb to poprostu dla świętego spokoju w kolejne inwestowanie bo niestety jest to skarbonka bez dna i fakt nie wiem kiedy w jakich sytuacjach używam 2gb.

(Boshi) #7

To się dowiedz a potem dyskutuj.

(Pjotr) #8

dobra uroszczę 2gb żeby mieć spokój na długo, i pzry okazji do gier(patrz w przyszłość), programów graficznych

(system) #9

Bierz to co masz wyżej w linku bo cena już spadła, a poza tym te Twoje karty 2GB są gorsze niż moja 512Mb haha :lol:

(Pjotr) #10

Dobra jako że 1gb nie przemawia do mnie i nie przemówi to może macie jakiś pomysł na dobrą i tanią 2 gb?

może coś z tego:

EVGA 02G-P3-1559-KR

ZOTAC ZT-50709-10M

SAPPHIRE HD 6850 2 GB

(Boshi) #11

To jak nie przemówi to bierz 6850 2GB cóż, strata kasy, twój wybór.

(djosdanielos) #12

to niech kupi GTS 450 2GB DDR3 lub 550Ti 2GB DDR3 http://allegro.pl/hit-geforce-gtx-550ti ... 79914.html bo do 500zł nic nie znajdzie lepszego z tymi 2GB .

6850 można wyrwać już za około 500zł z 1GB ale DDR5 która miażdży pod każdym względem te karty ma pamięć DDR 5 a nie wolniejszą DDR3 i szynę 256bitów a nie 128bitów no ale jak się uparł na dużo słabszą kartę tylko po to żeby było 2GB to trudno

6850 z 2GB kosztuje sporo więcej i nie opłaca się dopłacać tyle bo za tę kwotę można już mieć 6870 wydajniejszą z 1GB

(Pjotr) #13

Dobra a do 800zł 2 gb dobra będzie jakaś? po cholere wtedy produkują 2gb za grosze beznadziejne ?

(_abrakadabra_) #14

Jaką rozdziałke ma twój monitor ?

(Jaromir Zurawski) #15

http://www.pixmania.pl/pl/pl/11985612/a ... gddr5.html kup ją i bez dyskusji! :slight_smile:

To, że karta ma 2GB, czy 100000GB pamięci nie znaczy, że jest wydajna. Pamięć jest ostatnim z czynników wyznaczających wydajność.

(Pjotr) #16

tv ma 32" 1920x1200 czy jakoś tak ogólnie full hd

-- Dodane 22.07.2012 (N) 21:47 --

i tak jej nie kupie powtarzam się bo intersuje mnie 2gb karta wydajna itd

(Boshi) #17

Dajcie mu tą 2Gb i niech idzie stąd, bo jak do małpy, z tym ,że może ona by zrozumiała...

(Jaromir Zurawski) #18

Karta 1GB jest wydajniejsza od karty 2GB. Kupujesz karte dla lansu przed kumplami, czy wydajności?

(Pjotr) #19

kupuje karte żeby mieć spokoj nie chce mi się za chwile znowu wymieniać jej na inną a chce odtwarzać gry w hull hd a nie kombinować później z detalami itd proste.pisze o 2gb a ten ciągle o 1gb czytać się czas może nauczyć.

(Jaromir Zurawski) #20

Nie rozumiesz tego, że podana karta z pamięcia 1GB będzie wydajniejsza i starczy na dłużej, niż karta 2GB?