Dobór karty graficznej

witam, chciałbym kupić sobie kartę graficzną ale nie mogę się zdecydować jaką i czy jest sens w ogóle ją zakupić bo nie wiem czy moja płyta główna i zasilacz jest dosyć dobra na zmianę jej.
parametry:
procesor-intel core 2 quad8300 2,5ghz
karta graficzna(aktualna)-NVIDIA GeForce gt 520
płyta główna-Asus P5G41T-M LX
pamięć ram- 4 gb 1066 mhz (dual channel)
zasilacz-400 w (nie wiem jaka marka ale nie jakiś typowy chińczyk za 30 zł)
zasilacz był nie dawno wymieniany na nowy
budżet na kartę graficzną to około 300 zł
w przyszłości chciałbym dokupić 8gb ram dysk i może jakiś lepszy procesor ale z procesorem i z ram nie jestem do końca pewny
z góry dziękuje za odpowiedzi.

Moim zdaniem nie opłaca się inwestować w tę platformę. Te procesory jeszcze jako-tako nadają się do pracy biurowej, ale nie do grania, a nic wiele mocniejszego na tej płycie nie postawisz.

i tak nie zamierzam grać w jakieś super zaawansowane graficznie gry ale np jak gram sobie w valorant lol idp to jest nawet ok ale np w valorant jest trochę klatek przy mało i czasami ścina mi grę i chciałbym zakupić kartę graficzną żeby mieć lepszy komfort grania lub pograć w jakieś inne tytuły

Też jestem zadania, aby tego nie rozbudowywać. Tym bardziej przy niepewnym zasilaczu.

Więc tak:
platforma generalnie do wymiany, ale to wiesz. :wink:
Jaki dokładnie zasilacz? Bo wiesz Whiteenergy, Akyga to chińczyk. ;p
Jako kartę weź 1050/560, to zbyt mocne, ale będzie jak wymienić na lepszy Ryzen, bez grafiki, to posłuży.
RAM i procek na tej płycie, to już żart. Od biedy można jeszcze dysk SSD dać, on pójdzie do nowego PC.

Sprzedaj co masz za 300 (jak się uda) i z Twoimi kolejnymi 300 pomożemy zrobić fajnego kompa z i5/8GB RAM i GTX 1050ti

za 600 chcesz zbudować taki komputer?

Tak, da się, za 300 zł zł kupujesz poleasingowego i5-2xxx, za drugie trzysta polujesz na kartę, max do 75W, czyli 1050Ti najlepsza. Skok wydajności jest ogromny dla Ciebie, tzn, zagrasz nawet w nowe rzeczy.

Minus jest zaś taki, ze z 12 letniej platformy przesiadasz się na 10 letnią, także też średnio na przyszłość. (pomijam słabe zasilacze , nietypowe płyty główne “poleasingowych” etc.) :wink:

Powiem więcej, mam taki komputer w domu.
EDIT: kosztował dokładnie 533zł.

Z kartą graficzną idzie również procesor. Mając bardzo dobrą kartę graficzną, załóżmy RTX 2060 i jakiś słaby procesor FPSy będą wysokie, ale i również gra będzie się zacinała, ponieważ procesor nie będzie nadążał. Jeżeli grasz w mało wymagające gry powinieneś mieć komputer, który choć trochę się nadaje do gier, a Twoja obecna konfiguracja nadaje się do pracy biurowej. W przypadku gier wieloosobowych powinieneś mieć powyżej 60 FPS. Ciężko mówić tutaj o rozbudowie z tak małym budżetem, aczkolwiek jak wyżej wspomniano być może z poleasingowych części dałbyś radę coś złożyć.