Dobór karty pod procesor

Witajcie,gdzieś czytałem że karty wybiera się pod procesor,nie pamiętam gdzie to czytałem i na czym to polegało,chcę zakupić sobie kartę i właśnie mam pytanie odnośnie tego co mogę wpakować.

GTX 750 Ti 2 GB.

No ok,jednak z tego co wyczytałem lepiej wypada radeon r9 270 i nawet gdzieś doradzali że zamiast tej nvidii brać radka,więc? Tylko zastanawiam się czy zasilacz da radę bo pobór mocy jest o wiele większy.

dokładnie jaki ?

ale jeśli dobry markowy to sobie poradzi spokojnie z mocniejszymi kartami.

Już mam , jest to Enermax

Lepiej wypada z mocniejszym procesorem. Do tego Phenoma lepszy wybór to 750 Ti.

Ok rozumiem.Jednak za kilka miesięcy też będę chciał wymienić procek na jakieś 6 rdzeni.

Phenom x6 to kiepski wybór. W grach praktycznie nic się nie zmieni. Lepiej myśl o nowym zestawie. 

Czy coś z intela? Płytę mam M4A88TD-V EVO/USB3

Ach to pod AMD jest :confused:

Odnośnie pierwszego posta i pytania o dobór GPU do CPU to związane to było kiedyś z za­uwa­żal­nie niż­szą wy­daj­nością pro­ce­so­rów dwur­dze­nio­wych w po­łą­cze­niu z kartami NVIDIA. W tej chwili problem już chyba nie występuje. Duga prawidłowość (aktualna) wiąże się z  du­żo więk­szym na­rzu­tem na procesor ge­ne­ro­wa­nym przez ste­row­nik Ca­ta­lyst (Radeon) - czyli tak jak napisał Odyniec~ do słabszych procesorów zaleca się karty NVIDIA.

 

Problem ten ma rozwiązać zastosowanie bibliotek DX12 :slight_smile: Czas pokaże.