Dobór obudowy (około 300 zł)

Mam prośbę, jako że sam nie wiem na co zwracać uwagę, o pomoc w doborze obudowy do posiadanego sprzętu (komputer teściów). Cena jaka nas interesuje to mniej więcej 300 zł (o ile się da). A chodzi o dobór do tego zestawu (jeśli to gra rolę):

CPU: AMD Phenom II X4 960T

RAM: 4,00 GB 2-Kanałowy DDR3

Mobo: ASUSTeK Computer INC. M4A77TD

GPU: ASUS EAH6770 Series

Mamy jeden dysk, ale przydałaby się - przyszłościowo - kieszeń na SSD.

Komp stoi pod biurkiem, z reguły jedna strona (lewa) zupełnie dotyka ścianki (więc przepływ powietrza nieco upośledzony). Przydałyby się wyjścia USB i jacki z przodu itd.

Witam :slight_smile:

może coś takiego w tej cenie

http://www.ceneo.pl/14848319

opis

http://www.silentiumpc.com/regnum-l50-pure-black/

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzj … -4281.html

Dodane 24.05.2012 (Cz) 18:23

lub

http://pclab.pl/art46501.html

http://www.ceneo.pl/12205631

Ja bym brał coś z takich rzeczy:

http://allegro.pl/obudowa-zalman-z11-pl … 16343.html

http://allegro.pl/aerocool-pgs-strike-x … 64877.html

Modele z USB u góry #-o i parę pokemonów, tu raczej trzeba coś stonowanego

Gladius 800

http://www.cooling.pl/silentiumpc-gladi … 52803.html

USB z przodu, i meshowy front starczy do doprowadzenia świeżego powietrza (z przodu jest wentylator 140mm, tył 120), ma jedno miejsce na dyski ssd i nie straszy wyglądem, lub Antec One USB3.0

http://www.cooling.pl/antec-one-usb-30, … 53710.html

Fractal Design Core 3000 za 240zł - warte rozpatrzenia, lepiej wypada w zestawieniu z Gladiusem (lepsza blacha jest).

Corsair Carbide 300R moim faworytem.

Dodam jeszcze, że padło (faktycznie) “oj tak, tak, wejścia to z przodu, koniecznie”, chociaz pytałem się kilka razy czy jakieś konkretne cechy obudowa ma mieć…

Mi osobiście te Fractale i Antec by odpowiadały, ale jak to będzie to nie wiem.

Ja bym się jeszcze zastanawiał nad ekonomicznością takiego rozwiązania - kupować drogą obudowę do Radeona HD5770? - wolałbym już sprzedać kartę i dołożyć do 6850, a całość wpakować w Brutusa 410 za ~140PLN.

@ majcovsky: Problem w tym, że oni tę kartę dopiero co kupili. I nie zanosi się na to, żeby miała być zmieniona. Z drugiej strony stara obudowa trzeszczy, skacze i prawdopodobnie zgłosi się na casting do you can dance jak tak dalej pójdzie. No ogólnie nadaje się do utylizacji tylko :wink:

To “sitko” z brakiem możliwości dobrego ofiltrowania i ze słabszą blachą? Co kto lubi :stuck_out_tongue:

t.luk , nawet nie wiesz jak tymi filtrami podnosisz ciśnienie (tutaj i na innym forum, gdzie dostałeś bana) - sitko, bo ta obudowa nie ma być pyłkoszczelna ani wyciszona, to ma chłodzić dobrze i bardzo dobrze spełnia swoje zadanie. W Core 3000 jest dziurawy top i jakoś nie zauważyłem, żeby w porównaniu do Brutusa było znacznie więcej kurzu. Jeżeli ktoś chce filtry, to sobie kupi Regnum L50, a jak ciszę to Define R3/XL. Słabsza blacha - ależ to duża różnica, 0,1mm w porównaniu co Core 3000 - dodatkowa warstwa farby, taka różnica.

0,5 a 0,6/7 to jest różnica, widocznie za mało obudów przerobiłeś, i widziałeś na oczy, to nie jest dodatkowa warstwa farby, dlatego sporo bud z blachą 0,5 ma wybicia w blachach miałem prototypa Aerocoola blacha 0,5mm w rękach wersja bez wybić, blacha tak tańczyła że we dwóch było trzeba bok zamykać :? Filtry miałem obudowę bez filtrów na bokach ponad 50% boku to była drobna siatka, 2 tyg i komp do czyszczenia, w gladiusie 600 (otwory na boku zaślepione, top wyposażony w filtry) mniej po 3 miesiącach się zbiera, Lancool K59 czyściłem tylko filtry co tydzień, całości nigdy przez chyba 4-5 miesięcy użytkowania, teraz Switch 810 jakieś 2 miesiące używam nie ma sensu czyścić, tylko frontowy filtr 2 razy czyściłem, top ma dodatkowe filtry z obudowy Fractal Arc, i niedawno chciałeś jechać kupić filtry do budy, ale już widzę że Azz i spółka już Ciebie przerobili :stuck_out_tongue: . Tego Corsaira to na siłę polecasz, tu on jest bez sensu bo nie użyje się frontpanelu USB jest tylko 20 pin dla USB3.0, np Antec One ma tylko USB3.0, ale producent dodał adapter by użytkownicy starszych płyt mogli użyć USB na froncie.

Wiem, że jest różnica - ale 0,1mm znowu nie jest kolosalna, że blacha będzie się giąć jak papier.

Raczej przejrzałem na oczy - nie mówię, że zrezygnowałem z zamiaru kupna filtrów, tylko kierowanie się przy wyborze obudowy stawiając filtry na pierwszym miejscu to dla mnie głupota.

Aż się włączę w wątek - widziałeś jak wygląda wentylator na froncie po 3-4 miesiącach pracy w takich sitkach? Chyba, że codziennie odkurzasz i masz wodny filtr powietrza. Ja sam żałuję, że ładnych parę lat temu kupiłem obudowę bez takich filtrów - Gigabyte Poseidon 310 Black (bo miała unikatowy design, o!) - na dzień dzisiejszy chętnie bym go porzucił na rzecz chociażby takiego Brutusa 410/430, bo ilości kurzu jakie się tam zbierają doprowadzają mnie do szału.

Wiem, bo sześć lat chłodziłem obudowę bez filtrów, po dwóch latach było sporo kurzu ale nie znowu, żeby była to super ilość jak na taki okres czasu. Możesz przecież dokupić filtry, skoro tak Ci kurz przeszkadza…