Dobór pamięci - Czy taki RAM będzie współpracował z tą MoBo?


(pawelek5) #1

Witam,

Czy RAM z tej aukcji: http://allegro.pl/pamiec-ram-2gb-hynix-667-800mhz-ddr2-do-pc-faktura-i4826828331.html#tabsAnchor

będzie współpracować z płytą GA-G31M-S2L?

 

W 1 slocie jest już moduł z 1 GB pamięci.


(Agatonster) #2

pawelek5

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(system) #3

Ze względu na tzw. dwukanałową (symetryczną) obsługę pamięci, lepiej żebyś dołożył pamięć 1 GB, identyczną jak masz obecnie. Natomiast aby radykalnie ulepszyć pamięć warto by kupić i zamontować ale… 2 sztuki tej pamięci z Allegro, a obecną usunąć.


(pawelek5) #4

Dobrze. A tymczasowo gdybym miał 2 + 1 to by wolniej chodziło?


(system) #5

Trudno przewidzieć! Tylko praktyka to pokaże. W najgorszym razie, na dwóch niesymetrycznych pamięciach, może nawet nie zastartować komputer! W najlepszym razie (przy udanym starcie) może być nieco sprawniejszy.


(CrisPL) #6

Choćbyś kupił, aby nie działało z tą 1GB to i tak jesteś do przodu mając 2GB w jednej kości. Moim zdaniem warto.


(witek-pl) #7

Pierdoły. Jeśli timingi są te same lepiej zapakować te 2GB, zysk z dodatkowego 1GB będzie większy niż z dwukanałowej pracy której rezultaty w zasadzie pokarzą ci tylko benchmarki… Sprawdź jakimś programem jaką dokładnie masz tą 1GB kość. Szybkość, CL, i podstawowe timingi. Dobierając kość o identycznych parametrach (oprócz pojemności) unikniesz ewentualnych zgrzytów…