Dobór pamięci do starego komutera

Witam i pozdrawim

Mam stary komputer z procesorem Athlon 2200 i płytą GeForce 4 mx 440 with ags 8x nvidia.

W komputerze są 3 sloty na pamięc , 2 obok siebe i jeden ciut dalej.

Przy zakupie była umieszczona pamięć o nazwie Kinston i oznaczeniach KVR 400x64 c 25/512 2,6V , podczas modernizacji dokupiłem [założono mi w sklepie] pamięć o symbolach DDRAM 256 MB pc 333 i jak na razie to wszystko 'chodzi"

Moje pytanie brzmi: czy jeśli kupię na Allegro “kostkę” o symbolach "DDR2 PC4200 512 MB " w trzech sztukach to będę mógł je zastąpić w tych 3 slotach ,czy np w 2 slotach to zrobić a starą 512mb zostawić i nie bedzie się “kłócić”

Może nie wyrażam się fachowo, ale objasniłem problem . proszę o radę

pozdrawiam i z góry dziękuję

Longman69

Jaka płyta główna ?? Bo to co podałeś to karta graficzna. Nie możesż bo z tego co wiem jak jest są oddzielone od siebie sloty pamięci to jest inny rodzaj…przynajmniej ja tak mam.Więc max. 2.Ale i tak jakbym był na twoim miejscy to był zmienił cały sprzęt bo się nie opłaca.

reyder , nikt nie będzie przecież zawsze zmieniła sprzętu jeśli chce mieć tylko więcej ramów…

Zastanów się… Nie każdego też stać na new computer. Więc trochę pohamuj się…

Kolego ściągnij program Everest Ultimate z naszego vortalu i podaj nazwę płyty głównej.

cd…

płyta główna Asus A7N8X-X [5PCI, 1 AGP,3 DDR DIMM, AUDIO , LAN] MIKROUKŁAD NVIDIA NFORCE2 400

PROCESOR AMD ATHOLON XP 1800 MHZ 13,5X133 2200+

jak rozu miem mam 3 sloty na kostki DIMM DDR tylko czy we wszystkie 3 mogę je włożyć bo 2 mam teraz zapełnione i 1 obok z przerwą pusta

prosze o poradę

pozdrawiam longman69

co do pytania czy możesz kupić ten DDR2 to odpowiadam że nie, bo DDR od DDR2 różni się innymi stykami, napięciem, i wnętrzem kości.

najlepiej by było gdybyś miał DualChannel na nforce2 czyli 2x256MB i 1x512 czyli że jak kupujesz dwie kości takie same to 3 slot musi być 2x większy

co do kupna to kup jakieś 400 mhz najlepiej 2xGoodRAM 512MB i 1x 1xGoodRAM 1024MB