Dobór pamięci RAM, rozbudowa istniejącego zestawu

witam od razu na wstepie mowie ze nie jestem dobry wiec przejdzmy do rzeczy ile moge dokupic ramu do mojego pc

chipset Intel G41

mostek południowy

Intel ICH-7

magistrala FSB

800 MHz

1333 MHz

1066 MHz

typ obsługiwanej pamięci

DDR3-800 (PC3-6400) DDR3-1333 przy O.C.

DDR3-1333 (PC3-10600) DDR3-1333 przy O.C.

DDR3-1066 (PC3-8500) DDR3-1333 przy O.C.

dwukanałowa obsługa pamięci

tak

stempel98

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

Zacząć należy od tego że z podanych informacji nikt nie jest w stanie ci tego odgadnąć.

Spisz sobie dokładnie model płyty głównej i poszukaj w sieci manuala (lub w szafce jeśli go posiadasz) i w nim sprawdź ile max pamięci obsługuje twoja płyta.

Poza tym nie podałeś ile i jakiego typu pamięci masz teraz, w niektórych płytach ilość obsługiwanej pamięci zależy od typu zastosowanych okładów.

model plyty glownej to asus p5g41t-mlx tutaj jest link bo nie ogarniam po angielsku http://www.asus.com/Motherboards/P5G41TM_LX/

Dodane 11.08.2013 (N) 10:59

teraz mam ddr3 2 gb

2x po 1 gb

Jak byk jest napisane.

Ale jest też tam informacja że jeśli masz Windowsa 32 bitowego to może on być w stanie wykryć mniej niż 3GB, ja dla przykładu mam zainstalowane 4GB ale mój WinXP jest 32 bitowy i widzi tylko 3GB (1GB leży odłogiem czekając aż zmienię system na 64bit).

I popraw ten tytuł tak jak cię moderator prosił.

Proszę dostosować temat albo wątek poleci do kosza, więcej nie będę prosił…

czyli moge miec max 8gb raqmu z win 7 64 bit ddr3 1333 mhz tak ?

Patrz posty powyżej

wlasnie chodzi o to ze jestem w tych sprawach calkiem zielony wiec nie wiem jak to odczytac ;/

Tak, nawet mając system 32bit możesz mieć zainstalowane 8GB ale system będzie widział w najlepszym przypadku 3,5GB (według doniesień z sieci) a system 64bit bez problemu może obsłużyć ilości pamięci powyzej 4GB.

A co do samego Win7 64bit to w zależności od edycji potrafi obsłużyć maksymalnie 8GB (Home Basic), 16GB (Home Premium) albo 192GB (edycja Professional i wyższe), wyjątkiem jest edycja Starter która jest tylko w wersji 32bit.

Trudno natomiast powiedzieć czy płyta zadziała przy próbie wsadzenia większej ilości limitując jedynie dostęp do tylko 8GB czy całkiem odmówi współpracy ale to już tak trochę abstrahując od tematu.

ok dzieki za pomoc temat do zamkniecia