Dobór pamięci RAM

Witam!

Chciałbym dokupić pamięć RAM, niestety nie jestem jeszcze dobrze obeznany w te klocki

Myślałem o zakupie 1 GB lub 2x512 MB. Które rozwiązanie jest lepsze? Jaki model pamięci wybrać (mile widziane linki do jakiś sklepów/aukcji :wink: )

Dane techniczne:

DIMM1: Nanya M2U51264DS8HC3G-5T ----> 512 MB

DIMM2: GoodRAM GR400D64L3/256 ------> 256 MB

Nazwa płyty głównej: ASRock K7VT4A Pro (http://www.asrock.com/mb/VIA/K7VT4A%20PRO/)

Pozdrawiam! :slight_smile:

Myślę że się nie opłaca dokładać RAMu do tej platformy, zbieraj na nową na Sockecie 1155 (dla i3/i5 - duuuuuuużo bardziej wydajne CPU niż AMD na AM3)

Ta płyta ma 2 sloty na pamięci RAM, które masz zajęte. Na Twoim miejscu wymieniłbym 256MB na drugą kość 512MB albo 1GB. Co prawda pierwsza kość (Nanya) ma taktowanie 400 MHz, jednak gdy do drugiego slotu wsadzisz kość o niższym taktowaniu, to ta zostanie przetaktowana na niższą częstotliwość.

Co do przykładowych pamięci, to myślę, że takie powinny działać: klik!

Otóż to, kupno choćby Celerona G550 (150zł raptem kosztuje ) da Ci o wiele większy przyrost wydajności, niż dołożenie pamięci RAM tutaj. Jeśli koniecznie się upierasz przy dołożeniu pamięci, 2x512 bądź 1x1GB nie zrobi różnicy - Twoja płytka i tak nie ma Dual Channel.

a co koledze po samym celeronie przecież do tego trzeba nową płytę główną i ram i firmowy zasilacz i reszta ze starego komputera

Ja to wiem, podaję tylko Celerona jako przykład “mózgu” do nowej platformy. Ale tak czy siak niewielkim kosztem można sobie sprawić nowsze (i o wiele wydajniejsze) podzespoły.