Dobór płyty głównej - wszystko pozostałe już jest

Witam

Proszę o dobranie płyty głównej do poniższej konfiguracji. Przymierzalem się do Foxconna P35A-S ale w koncu anulowalem zamówienie bo wiele jest opinii ze procek z FSB 1333MHz nie uruchomi się na niej bez aktualizacji biosu. Moze to i dobrze bo moze wybierze się cos lepszego :slight_smile: Chipset X38 będzie lepszy?

Konfiguracja:

E8400 Tray (+ Noctua NH-U12P)

2x1GB Goodram Pro 900

2x250 GB Seagate Es.2 32MB

Asus Radeon 3850 512 MB Super Cooler

Corsair 620 W HXEU

Pioneer 215D

Wymagania co do płyty głównej: poza oczywistym czyli bezproblemowe działanie powyższego configu przydałoby się:

ze 3 złącza PCI (tuner TV, karta muzyczna i jedno w zapasie), PCI-E x16 może być w sumie jedno (wystarczy mi), preferowane podkręcanie (nie ekstremalne ale tak do 4GHz kiedyś jak mi się zachce żebym mógł tego e8400 podkręcić), RAID koniecznie (a przynajmniej raid 0, 1, matrix), najlepiej z 6 złącz SATA lub więcej (minimum 2 napędy optyczne i 4 dyski żeby weszły)

Jak mi się coś jeszcze przypomni to napisze dalej

Może Abit IP35-E albo GIGABYTE GA P35 DS3L.

Uważam, że ten FOX… jest odpowiednie, a aktualizacja BIOS? Jaki problem?

No w sumie tak, w sklepie nawet Ci powinny zaktualizować

No jeśli sklep by zaktualizował to nie problem aż taki wielki.

Ale fox to koszt ok 300zł więc w sumie bardzo dobra płyta za przystępną cenę.

A z chipsetem X38 coś? Warto kupować z tym chipsetem czy lepiej zostać przy P35?

Zadzwoń do znak.pl powiedz że kopiłbyś u nich płytę (najlepiej z prockiem) ale niech ci wpierw zaktualizują bios, oczywiście za free.

Lepiej zostać przy P35, na X38 szkoda kasy.

problem w tym że proca mam już, zapytam ich (znak) czy zaktualizują mi bios jak kupie samą płyte.

A pomijając kwestie finansowe: P35 czy X38?

A może foxconn Mars? https://www.znak.pl/index.php?cid=327&s … 5FoxP4MARS

Jeżeli chcesz 100% pewności że bez aktualizacji będzie działać E8400 to bierz Asusa P5E X38.

Może być:

Foxconn P35A-S

MSI P35 Neo2 Fir

DFI Blood Iron

Abit IP35

Lub

GIGABYTE P35 DS3R

jak tak patrze to jednak najlepszy dla mnie byłby ten foxconn p35a-s (ma np LPT i COM a to też mi sie przyda…)

gdyby nie ten problem z biosem, no cóż musze znaleźć sklep w którym jest dostępna ta płyta i prosic o zmiane biosu na nowszy…

Może trafisz na sztukę która będzie już miała wgrany najnowszy bios wiec aktualizacja będzie zbędna.

a jak trafie na sztuke ze starym biosem ? nie mam zamiaru kupować specjalnie innego proca żeby bios wgrać.

Który BIOS do foxconna p35a-s gwarantuje obsługe FSB 1333Mhz?

najlepiej powiedz, aby przed wysyłką wgrali najnowszy bios… za free oczywiście…

a jak nie to można iść do serwisu… za 30zł wgrają ci nowy

Wszystkie obsługują FSB 1333 MHz ale nie wszystkie biosy obsługują procki wykonane w technologii 45 nm czyli Core 2 Duo E8xxx i Core 2 Quad Q9xxx.