Dobór podzespołów do płyty głównej [QVL]

Witam!
Po raz pierwszy będę składał komputer, wiem już mniej więcej jakie parametry będę chciał mieć.

Upatrzyłem sobie taką płytę główną: GA-AX370-Gaming K5

I nie wiem jak dobrać podzespoły:
Czy sugerować się wejściami na płycie (tym że płyta posiada odpowiednie wejścia i z odpowiednia częstotliwością obsługuje dany podzespół) ?

Czy może listą wspieranych podzespołów, którą podaje producent (https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA-AX370-Gaming-K5-rev-10#support-doc) ?

A może propozycjami pcpartpicker’a?

Mam jeszcze pytanie odnośnie listy wspieranych podzespołów gigabyte’a: co oznacza ostatnia kolumna (Native) w tabeli z wspieranymi modelami kości ram? W wielu przypadkach częstotliwość jest bardzo niska.

EDIT
Przegrzebałem w internecie różne fora i dowiedziałem się że:

Producent płyty głównej testuje pewną ilość podzespołów na swojej płycie i wystawia do niej listę wspieranych podzespołów (QVL). Później taką płytę bierze producent jakiegoś podzespołu i testuje kilka swoich modeli wystawiając listę wspieranych płyt głównych (kolejne QVL).

Jednakże wszystkie QVL są mocno ograniczone, ponieważ producent nie jest w stanie przetestować wszystkich możliwości. Oznacza to, że QVL zawierają jedynie sugestie.

Podsumowując:
Każda płyta główna obsługująca ram typu DDR4 i SATA 3 na 99,9% będzie działać z każdą kością ram’u DDR4 (na taktowaniu obsługiwanym przez płytę główną) oraz z dyskiem z wejściem SATA 3.

Czy ktoś jest w stanie potwierdzić czy dobrze to wszystko rozumiem?