Dobór RAM do płyty głównej

Jakiś czas temu uznałem że przyda mi się kolejna kość RAM (tak aby łącznie mieć 16GB), bo mam tylko 8GB co w niektórych grach jest dość problematyczne, ale mam lekki problem z doboru odpowiedniego RAMu. Odpaliłem sobie program CPU-Z, posiedziałem trochę w BIOSie i znalazłem nazwę modelu mojej płyty głównej i parametry mojej obecnej jednej kości RAM (8GB).

Płyta główna: MSI H110M PRO-D
RAM: BALLISTIX DDR4 2400MHz
Procesor (sam nie jestem pewny czy to jest potrzebne, ale podam w razie czego): Intel Core i5-7400 3.00GHz

Szukam czegoś w sensownej cenie fajnie by było gdyby byłaby to kwota do 180 złotych (z powodu ograniczonego budżetu, ale jeżeli znalazła by się jakaś sensowna kostka ponad tę cenę to z chęcią to przejrzę). Dodam jeszcze że to musi być jedna kość RAM 8GB z powodu ograniczonego miejsca w płycie głównej.

Tutaj są moje propozycje które znalazłem nie jestem ich pewny i z chęcią poznam waszą opinię na temat tego połączenia:
https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr4-8-gb-2133mhz-cl15-gr2133d464l15-8g-690300/
lub

A dlaczego po prostu nie kupisz drugiej identycznej? To najlepsze rozwiązanie. Pamięć z Twojego linku moim zdaniem jest zła. Przede wszystkim jest wolniejsza od tej którą masz aktualnie zainstalowaną. Twoja jest taktowana zegarem 2400MHz a ty chcesz wstawić drugą kość o taktowaniu 2133MHz. To sprawi, że twoja wydajniejsza kość zwolni do tych 2133MHz by się dostosować. Szukaj więc identycznej pamięci jaką masz w komputerze albo innego producenta ale taktowaną nie mniej niż 2400MHz

Jeśli mam być szczerym to dlatego bo jest po prostu za droga. Znalazłem prawdopodobnie tę samą i kosztuje 300-400 złotych a co do taktowania to moja płyta główną wyciąga max do 2133 MHz więc mój obecny RAM i tak chyba spowalnia do tych 2133 MHz.

Częstotliwości pracy pamięci [MHz]: 2133

Chyba, że tak. W takim razie skoro prędkość zainstalowanej pamięci i tak jest zwalniana bo chipset jej nie obsługuje to możesz kupić tą pamięć z twojego linka.

Ok, masz jakieś propozycję czy lepiej kupić tą od GoodRam czy od Corsair bo z tego co widzę mają niemalże identyczne parametry więc zakładam że to jedynie zależy ode mnie czy chcę tańszą i która wygląda mniej “gaming’owo” że tak powiem.

Jeśli i tak nie bierzesz identycznej (faktycznie jakaś kosmicznie droga firma) to takie kości kupisz już za 100-120 zł. Zwróć jeszcze tylko uwagę na opóźnienia (CL).
Firma nie jest już tak istotna (o ile to nie jakiś chiński krzak). Pamięci ram to jeden z wytrzymalszych elementów komputera.
Jak zostanie prawidłowo wykryty w dual channel to będzie hulał latami tak samo goodram jak samsung czy crosair

Kość którą planuje kupić ma CL15, a moja obecna ma (prawdopodobnie) CL16 czy to będzie jakiś większy problem?

Nie muszą być identyczne. Chodziło mi o to o czym wspominał @sidkwa czyli że prędkość jest zawsze zaniżana przez najsłabsze ogniwo, a w tej samej cenie można kupić szybsze i wolniejsze pamięci, wiec nie ma sensu się ograniczać :wink:

Okej, dzięki wam wszystkim pogrzebie jeszcze trochę za jakimiś alternatywami teraz przynajmniej bardziej wiem po czym mam szukać także jeszcze raz wielkie dzięki wszystkim :smiley:

Zobacz jeszcze do morele bo tam goodramki z takimi parametrami widzę w okolicy 125 zł - to zawsze 5 dyszek taniej, które można wydać na cukierki, czy coś :wink:

Tak zgadza się właśnie jedna z tych kości które proponowałem były z GoodRAM cena 130 złotych i takie same parametry co Corsair z xkomu