Dobór Reszty podzespołów do Kompletnego komputera (Gry)

Mam wybrany procesor
Ten Intel Core i7-12700K, 3.6 GHz, 25 MB, BOX (BX8071512700K) - Procesor - Morele.net
Mam wybraną karte https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-3070-ventus-3x-plus-8g-oc-lhr-8gb-gddr6-v390-457r-10577065/
Potrzebuje reszty
Sam go nie skręce więc reszta części musi być z morela
Komp bez windowsa mam boxa kupionego wcześniej w morelu
Pod kątem gier Ma być to zestaw
Chciałbym z całym zestawem zamknąć się w 10.000zł tylko nie wiem czy to możliwe
Mała aktualizacja
Poczytałem troche i dobrałem kilka podzespołów Zmieniłem sklep z morela na komputronik
Powód jest prosty do salonu komputronika ładuje w samóchód i jade z komputerem w razie awarii do morela musze wysyłać kurierem a to wydłuży i czas naprawy i potencjalne uszkodzenia
Więc tak
Płyta główna Gigabyte Z690 AORUS MASTER | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Procesor Intel Core i7-12700K | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Grafika MSI GeForce RTX 3070 Ti GAMING X TRIO 8GB | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Ram Kingston Fury Renegade RGB 32GB [2x16GB 6000MHz DDR5 CL32 DIMM] | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Dyski twarde dwa to znaczy M2+SSD Podobnie jak teraz M2 Ma być na system i programy SSD ma być na resztę Teraz mam SSD Na system i programy i HDD na reszte
Więc M2 Samsung 980 M.2 PCIe NVMe 1TB | cena, raty - sklep Komputronik.pl
SSD Samsung 870 Qvo 2TB | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Zasilacz Corsair RM750e CP-9020248-EU | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Zostaje dobranie obudowy i chłodzenia. POMÓŻCIE
Chyba że w podanych podzespołach coś byści zmienili to piszcie

Dlaczego akurat ten procek, a nie trzynasta generacja? Choćby 13600K wypada lepiej. Potrzebna jest aktualizacja bios.
Dysk SSD wziąłbym 980PRO NVMe, porównaj.

Co do procesora to po prostu W jakimś rankingu wypadał najlepiej pod kątem gier
Co do dysku to chodziło o zmieszczenie sie w budżecie który defakto już przekroczyłem no ten tysiak dołoże

Zaktualizowałeś jak pisałem, jako drugi dysk to nie ma ciśnienia, zależy do czego ma posłużyć. Możesz zrezygnować z wersji PRO. Odnośnie procesorów to ja widziałem ranking z korzyścią dla trzynastki.
https://www.cpubenchmark.net/compare/4609vs5060vs4992vs5008/Intel-i7-12700K-vs-Intel-i7-13700K-vs-Intel-i7-13700-vs-Intel-i5-13600K
Istotna jest też moc cieplna, bo wpłynie na kulturę pracy komputera.

Zmieniłem na 13 Generacje wyszło taniej także dziękuje
A jakieś pomysły na bude i chłodzenie
A mam pytanko czy 750W wystarczy czy szukać jakiegoś 1000W szukać chodzi o zasilacz

Na jaki?

Wystarczy, to porządny zasilacz. Obudowę sam poszukaj według uznań i ją tu wstaw, osądzimy.

Co do procesora to proszę Intel Core i5-13600K | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Co do obudowy kompletnie nie wiem jak je sie dobiera wiem tylko że musi być z komputronika
Dlatego obudowe przepraszam ale dobierzcie mi wy.
Chodzi mi o obudowe dobrze odprowadzającą ciepło a nie obudowę świecocą jak choinka no i jakieś chłodzenie na procka

Chłodzonko Do procesora Endorfy F240
Obudowa ale nie wiem czy sie zmieści wszystko

I co ta obudowa nada się

Mam Pytanko czy ten zestaw uciągnie Karty sery 4070
np. taką MSI GeForce RTX 4070 Ti VENTUS 3X 12G OC DLSS 3 | cena, raty - sklep Komputronik.pl
Lub taką https://www.komputronik.pl/product/799432/gigabyte-geforce-rtx-4070-ti-eagle-oc-12g.html
I dodatkowe pytanie Która z tych 2 Kart 4.0 jest lepsza MSI Czy gygabyte