Dobór sprzętu do podziału radiówki

Witam, potrzebuję porady obytej osoby w sieciach komputerowych nt. doboru urządzeń/nia, które umożliwiłoby mi podział radiówki. Szukałem to tu, to tam i nie za bardzo sobie radzę z tymi technologiami i ich nazwami, a jak już chcę coś zgłębić to po prostu nie wiem co z czym się je. Mianowicie posiadam normalną antenę z kablem koncentrycznym 2,4GHz przykręconą bezpośrednio do karty sieciowej w PC. To co chciałbym uzyskać wygląda tak:

Antenę wpinam do access pointa, który po kablu LAN posyła mi Internet do stacjonarnego PC, ale tylko do niego. Mam w domu tablet i konsolę z wifi i chciałbym żeby te urządzenia łączyły się bezprzewodowo. Teraz pytanie, czy coś takiego jest możliwe, jakich urządzeń potrzebuję, jaki będzie tego koszt ? Proszę o porady.

Schemat tego co chciałbym uzyskać: http://imageshack.us/photo/my-images/54 … tdoap.jpg/

Coś takiego jest możliwe potrzebujesz AP z ruterem Sam mam podobną sieć z już ładnych parę lat, z tym, że na 5GHz. Urządzeń jest sporo na rynku :slight_smile:

Może to Ci pomoże w podjęciu decyzji - klik klik

Koszt max do 300zł można oczywiście taniej, wszystko zależy od mocy i jakości urządzenia.

Co do standardów jakie są obsługiwane przez urządzenia bezprzewodowe to wszystko jest ładnie opisane i uporządkowane w Wikipedii.

Szukam i mam coś takiego: http://allegro.pl/ovislink-airlive-g-du … 86415.html ?

Ja bym brał na Twoim miejscu taki, który obsługuje też 802.11a, cena nie będzie dużo wyższa a gdybyś chciał kiedyś zmienić dostawcę czy przejść na 5GHz to będziesz w stanie to zrobić praktycznie bez żadnych dodatkowych kosztów (oprócz zmiany antenki oczywiście :slight_smile: )

Tylko, że wchodzi w grę czas i kasa, na razie nie mam zbyt wiele perspektyw zmiany dostawcy, bo ten tutaj prowadzi monopol i jest w sumie bardzo dobry, bo łącze równoległe posiadam 2/2.

@ Widzę, że kolejny raz nic nie wskóram tu na forum. Trudno, dzięki za pomoc.