Dobór sprzętu

Witam, w najbliższym czasie chcę wymienić sprzęt na lepszy do swobodnego grania między innymi bf3, oraz 4:)

Otóż chciałbym Waszej rady o dobraniu odpowiedniego sprzętu, który nie tylko wytrzyma kilka dobrych lat,ale również będzie odpowiedni pod wychodzące nowe gry:)

Sprawa ma się tak (to co mam) :

  • XFX Core 550W+SLI PSU

-DDR3 $\gb 1333MHZ Geil Value Plus

-Płyta główna ASRock H61/US3S

-Obudowa jaka taka ale jest.

-Dysk twardy 100GB - stary.

-Odtwarzacz dvd,cd - jest stary, lepszego nie potrzebuje.

Do sprzedania :

-Procesor Intel Celeron G 530

-AMD Radeon™ HD 6770

*Używane niecały rok - jak myślicie w jakiej cenie powinienem wołać za ten sprzęt?. Najlepiej jest sprzedać na allegro, czy może w niektórych sklepach komputerowych skupują używane części?

Pytanie :

  1. Czy płyta główna w sam raz wystarczy pod lepszą kartę graficzną oraz procesor?. Chcę jak najwięcej zaoszczędzić.

  2. Jaki sprzęt dokupić ?. Mam na myśli tylko i wyłącznie dokupienie karty graficznej oraz procesora - jeżeli będzie płyta główna odpowniednia, jeżeli nie - dokupię płytę główną.

**To co znalazłem :

Karta graficzna MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB DDR5 192BIT

Procesor Intel Core I5-4570 3.2GHz LGA1150

Proszę o komentowanie, pomoc w dobraniu wydajnego sprzętu, wytrzymałym przede wszystkim… nie mam też zamiaru co rok wymieniać sprzętu.

@EDIT

Procesor jak i kartę graficzną w łącznej cenie szukam do 2000zł.

Dajmy na to : procesor a 900zł oraz kartę graficzną też za 900zł.

Lub: procesor a 800zł, karta za 1100zł.

@EDIT2.

Czy musi być przymusowa zmiana płyty głównej?.

Ten procesor nie jest kompatybilny z twoją płytą główną !!

Dodane 07.07.2013 (N) 21:15

Procesory obsługiwane przez twoja płytę http://www.asrock.com/mb/overview.asp?cat=CPUModel=H61M/U3S3 (zwróć uwagę na wersje biosu).

Dodane 07.07.2013 (N) 21:15

Czy dysk i napęd są na SATA?

Dodane 07.07.2013 (N) 21:21

Czy nie pomyliłeś modelu płyty

H61 M /U3S3

No tak, z pośpiechu nie zobaczyłem jaki ma socket :). Poza tym dałem tylko dla przykładu, ponieważ chodziło mi tylko o jego moc:)

…lata świetlne zanim dobrze “ogarne” sprzęt komputerowy.

Dysk jest na SATA, natomiast napęd na ATA, lecz gdy składałem komputer zakupiłem Przejściówkę ATA SATA - pare złotych i napęd działa jak “trza”:slight_smile:

Tak, zjadło mi literę:) .

Jeszcze kilka słów co do procesorów - jest ich masa, więc prosiłbym o porady, który właśnie zamówić procesor.

A jak miewają się sprawy z kartami graficznymi?. Znasz/Znacie jakieś godne uwagi karty graficzne, wydajne,niepalące się ?.

Tak jak już mówiłem - chcę najlepiej zakupić tylko i wyłącznie procesor jak i kartę graficzną… jedynie jeszcze mogę chłodzenie,a tak to bym sobie darował, bo monitor też by mi pasowało zmienić, ale to już w innym czasie:).

Czekam na porady :). Z góry dziękuje.

Jaką masz obudowę, jak długa karta się w niej zmieści?

Z takim budżetem możesz pomyśleć o porządnej obudowie (z dobrą cyrkulacją powietrza, co jest bardzo ważne).

Dodane 08.07.2013 (Pn) 21:33

Procesor na przykład Intel Intel Core i5-3350P (bez zintegrowanej karty graficznej) lub Intel Core i5-3470.

Obudowa jest taka:

http://www.nix96.ru/catalog/Miditower-P … 78088.html

Jeżeli się nie zmieści, to wjadę tam “boszem” i po sprawie:). Ale dla lepszej cyrkulacji powietrza, mógłbym już gdzieś tam dozbierać na tą obudowę , bo w sumie ta już brzydka, ale to proszę tylko o propozycje- oczywiście te dobre propozycje, a nie jakiś tam ■■■■:)

Te dwa procesory, które podałeś - raczej jestem bardziej pewny,że się znasz na tym, więc mogę Ci zaufać co do tych propozycji.

Czytając opinie, jestem bardziej po stronie kupna Intel Core i5-3470 :).

Teraz proszę tylko o pomoc w dobraniu karty graficznej :slight_smile: . Mam nadzieję pograć na ultra w bf3, i bf4- nie wiem jakie wymagania będą, ale myślę,że gdy będą zawyżone, w średnich się zmieszczę :). Nigdy nie ubiłem ścinającej się gry- od zawsze tak miałem,i próbuję teraz jakoś to odkręcić :slight_smile:

Karta graficzna AMD, czy NVIDIA , jaka ?.

PS. Jeżeli już podasz dobrą kartę graficzną, i myślisz,że się nie zmieści do mojej skrzynki, prosiłbym o doradę również w dobraniu obudowy ;).

I przepraszam,że tak o wszystko proszę, lecz mogę tylko liczyć na Was- użytkowników tego forum:). Szczególnie dziękuję osobie Falcon89 :))

PS2. Ram jest w porządku tak?. (4gb ram 1333MHz)

Ten procesor wymaga biosu minimum w wersji 1.70 i instalacji sterowników (patrz informacja przy biosie 1.70 link).

Od siebie proponuję na przykład

Intel Core i5-3470 3,2GHz

Asus GeForce GTX 660 Ti, 2GB DDR5 (do tej karty musisz wymienić obudowę)

SilentiumPC Gladius M40

Jeśli ci się nie spieszy to możesz pomyśleć o Gigabyte GeForce GTX 760 OC, 2GB DDR5 (prawdopodobnie cena trochę spadnie)

*Przykładowy sklep

Dodane 09.07.2013 (Wt) 20:19

Pamięć RAM jest w porządku.

Ok, bardzo dziękuję za rady:). W razie czego, będę się kontaktował , jeżeli można:).