Dobór zasilacza do mini pc HP EliteDesk 800 G2

Witajcie, zakupiłem ostatnio taki sprzęt jak w tytule tematu. Nie mam jednak zasilacza. Z tego co znalazłem i spróbowałem na sucho to pasuje ta końcówka 7,4x5mm z pinem w środku. Moc wejściowa jest podana na urządzeniu 19.5V 3.33A ale ile ma mieć Wat żeby nie popsuć od razu to nie mam pojęcia. Wstawiam fotkę. Jakby ktoś coś doradził byłbym rad i kontent :slight_smile:

W=A*V, czyli wpisz w Google „zasilacz 65W”, chociaż fajny zasilacz 65 do komputera 35 W… jak wynika z nazwy wyżej.

Ok dziękuję za podpowiedź. A jakieś firmy lepsze które takowe zasilacze produkują?

Lepsze zasilacze są do lepszych komputerów, Twój nie jest raczej jakimś cudem techniki (wiek koło 7 lat), więc nie ma co wydziwiać z „markowymi” Porządny i certyfikowany kupisz do porządnego komputera. Teraz znajdź po prostu jakieś podobny parametrami, może być nawet trochę mocniejszy, i nie szalej z cenami. :wink:

Wat jest jeden, w liczbie mnogiej używamy sformułowania watów.

Zgadzać się musi napięcie oznaczone V w tym przypadku 19.5V, a natężenie oznaczone A musi być nie niższe niż wymagane, ale może być wyższe i nic się nie stanie, a nawet lepiej, bo sprzęt będzie miał zapas mocy.

Polecam zakupienie oryginalnego zasilacza, lepszy będzie używany HP, niż nowy firmy XYZ.
Środkowym pinem idzie dodatkowe napięcie, w zależności od mocy zasilacza różne. Dzięki temu komputer rozpoznaje jaki zasilacz podłączono. Niestety producenci zamienników różnie to realizują i często niektóre modele nie rozpoznają poprawnie zamiennika, co skutkuje obniżoną mocą procesora, albo w skrajnym przypadku brakiem działania.

Powinien pasować taki link. Zapas mocy przyda się jeśli zechcesz tam dodać pamięci, inny dysk, podłączyć coś na zewnątrz itp.

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie wiedziałem, że coś z tymi watami jest, niektórzy piszą ów niektórzy nie, wiadomo o co chodzi.
Jeśli nic się nie stanie jak będzie mocniejszy to zamówię ten który poleciłeś. Bo poszedłem ta sama droga i zamowilem wcześniej oryginał używany ale z tymi minimalnymi parametrami. Ale to anuluje zamówienie. Dziękuję jeszcze raz.