Dobór zasilacza do zestawu

Złożyłem sobie taki oto wstępnie komputer: https://www.x-kom.pl/lista/mqwxrchaj

Jaki dobrać do tego zasilacz? Oraz czy pamięć RAM nie będzie kolidowała z chłodzeniem procesora? Zestaw na chwilę obecną będzie korzystał z zintegrowanej karty grafiki w procesorze. W przyszłości docelowo prawdopodobnie RTX 2080. Jakieś inne sugestie co zmienić? Płyta dość droga gdyż zależało mi na display port z tyłu oraz WiFI+BT i chyba nic tańszego z tymi parametrami nie znajdę?

Lepiej złóż coś na AMD procku w tej cenie możesz brać 3900x lub 3900xt nowszą wersje
Zasilacz marki np seasonic lub corsair coś z certyfikatem gold lub zwyższ jak chcesz tam wsadzić jakiegoś mocarza rtx 2080 to 650W będzie ok

Chłodzenie ja wolał bym wybrać noctue zamiast tego bequite


Jest w zbliżonej cenie a w testach ma 6-8c mniej po oc.

Nie wiem co z Dyskami czy masz już coś czy też chcesz kupić
Obecnie nvme ceny zacierają sie blisko z SSD więc najlepsze połączenie to będzie brać NVME i HDD jako magazyn

I teraz jak chcesz NVME
z najwyższej półki to Gigabyte Aorus lub Patriot Vipre 4gen
ze średniej to polecam WD Black albo Samsun Evo

Co do HDD
To najlepiej brać WD Ultrastar
A ze średniego szczebla to WD RED lub innej firmy dysk m.in Toshiba i hitachi

Omijać firmy takie jak Adata czy Seagate

Co do grafiki jak chcesz grafiki z najlepszy chłodzeniem + opcjonalnie wypas pod oc
to 2 najlepsze modele to są EVGA FTW3 oraz Zotac AMP mało dostępne w sklepach ale może ci sie uda znaleźć ja swojego EVGA kupowałem zagranicą w Niemczech sklepie CaseKing w 3dni miałem przesyłkę w domu.
Jak chcesz coś bardziej dostępnego na terenie polski to Asus lub MSI nie kupować Gigabyte/Gainward fatalne robią te układy chłodzenia w grafikach…

Co do sklepów to odradzam kupowanie w x-kom… sklep ostro leci w marketing a wcale taki dobry nie jest jak sie promuje ceny ma z d**y przepłacasz w nim po 70zł+ na komponent i skłądajać kompa w cenie 5-7k możesz w innym sklepie zaoszczędzić od 400 do nawet 700zł w zależności jakie części kupujesz. - Nie sądzisz że te pieniądze można było by na coś innego zagospodarować niż karmić raka.

Przykład cen na ryzenie 3900xt
X-kom 2399zł
net-s 2263zł
Proline 2339zł

Oczywiście sklepów jest więcej i czasem warto złożyć kompa np 2 dwóch sklepach i wtedy można bardzo fajnie cenowo przy tym wyjść.