Dobór zasilacza :-)

Witam.

Mam takie pytanko.

Obecnie posiadam następujacą konfiguracje sprzętu:

  1. Procesor Intel Pentium D 930 Pressler BOX 2 x 3.0 GHz ( wentyl w zestawie)

  2. Płyta główna Gigabyte GA 8I945P-G-RH (Intel 945P)

3.RAM, DDR2 Patriot DUAL PDP EXTREME Performance, 2 x 512 MB(PC-667)

4.Dysk Twardy Seagate Barracuda 160 GB ( ATA/300, 8MB cache, 7200obr/min) pracuje u mnie na SATA - 2

5.Nagrywarka Lite On DVD+/-RW SHM-165P6S

  1. Stacja dyskietek Alps 1,44

7.2 wentylatory Coolink green silent fan x8-1500 80mm

8.Karta graficzna Radeon X550 Saphire 256 MB(PCI-express) TV out/DVI

9.Klawiatura i mysz chyba zbytnio nie maja znaczenia, pobieraja pewnie ok 1 wata.

i teraz zasadnicze pytanie: czy do optymalnego zasilenia tego zestawu wystarczy zasilacz o mocy 400 W (np Chieftec) czy potrzebna jest większa moc zasilacza i ewentualnie jakiej mocy on byc powiniem, aby było jeszcze troszke zapasu???

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziekówa za pomoc:-)

400W wystarczy spokojnie. ważne by zasilacz był firmowy.

a jak dla zapasu, to polecam przynajmniej:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18095

oczywiście lepiej gdybyś wziął zasilacz “najwyższych lotów”, np. Tagan, ale to już musisz się liczyć z większym wydatkiem:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18869

oczywiście i osobiście polecam Chiefteca, nie ma sensu przepłacać

Ja bym wziął Fortrona 350W bądź 400W… :wink:

Jeżeli Chiefteca to tylko z najnowszej serii CFT , ponieważ są robione w fabryce Sirtec ( czyli tak jak stare , rewelacyjne HPC-420-302DF i HPC-360-302DF ) . Reszta Chiefów jest robiona w Deltcie i są biedne .

Jakiś dobry Tagan , Chieftec CFT , itp itd , w zależności od ilości gotówki .

Wbij się najlepiej na forum Zenfist’a i podaj tam tą specyfikacjkę , to Ci najlepiej doradzą , ponieważ jest to największe w polsce źródło wiedzy o zasilaczach .

Ja osobiście odradzam zakupu zasilaczy Chieftec , robionych w Delcie , ze względu na słabe parametry pracy . Skoro chieftec zaczął tracić klientów na tej współpracy i z niej zrezygnował , a potem wrócił do sprawdzonego Sirteca to chyba o czymś świadczy .

Pozdrawiam