Dobra karta dźwiękowa w granicach 100-130 zł?

Witam,

Zakładam kolejny wątek, jednak muszę sie poradzić, bo opinie na internecie są strasznie różne.

Obecnie posiadam zintegrowaną kartę Realtek HD AUDIO i głośniki Creative T6100 5.1, niby zestaw gra mi w miarę dobrze… ale nie jestem w 100% zadowolony… można powiedzieć że nawet w 70% nie jestem :P… Miałem zamiar kupować kartę SoundBlaster Audigy SE OEM… jednak naczytałem sie też w pewnym artykule o kartach dźwiękowych, że jest to po prostu SB LIVE i że jest to model strasznie ‘okrojony’ z więkoszości potrzebnych funkcji. Zastanawiałem się też nad kartami typu X-FI… jednak jest to już bardzo duży wydatek, ale na allegro znalazłem coś takiego: http://www.allegro.pl/item340453256_kar … lk_gw.html

Co sądzicie o tej karcie?? A jeśli nie sądzicie… xD to proszę o pomoc w wyborze jakiejś dobrej karty, głównie do gier, muzyki i filmów też… Chciałbym aby jakość dźwięku w stosunku to mojej integry poprawiła się zauważalnie ‘gołym uchem’ :P. Chodzi mi też o dobrą jakość - przestrzennego dźwięku w grach - EAX.

W tej cenie lepszej nie znajdziesz

Ja mam dokładnie takie same głośniki i kartę dźwiękową Creative Audigy SE, którą niedawno kupiłem i jestem z tego zestawu zadowolony. Wcześniej miałem karte dźwiękową zintegrowaną z płytą główną (Asus P5B) i na Audigy dźwięk jest o niebo lepszy. Mówię tutaj o basach jak i “realistyczności” dźwięku. Trochę na tej karcie brakuje wysokich tonów, ale ogólnie jest OK. Według mnie Audigy SE ci w zupełności wystarczy. Karty serii X-Fi mają właściwie tylko więcej bajerów i są bardziej nowoczesne, lepszej jakości dźwięku (na tych głośnikach) niż na Audigy SE to nie oczekuj. Po prostu szkoda kasy na karty serii Creative X-Fi; lepiej np. kupić więcej pamięci RAM (ja tak zrobiłem, zamiast zakupu podanej karty). Chyba, że rzeczywiście potrzebujesz tego EAX itd.

bulletskater osobiście bardziej bym ci radził zakup tej: http://allegro.pl/item339116922_sound_b … od_ss.html karty niż tą co podałeś bo te wszystkie tanie x-fi audio i gamer są okrojonymi wersjami i rzeczywiste korzyści z technologi x-fi mają tylko na papierku a do tych głośników to Audigy 2 będzie idealna i będziesz zadowolony a różnica dźwieku w porównaniu do tej integry będzie znacząca.

No to lepsza Audiy SE czy Audigy 2 czy ta która sam linka zamieściłem??

Która jest najbardziej opłacalna i która w grach, muzyce i filmach, z moimi głośnikami będzie grać najlepiej?? :roll:

Ja bym brał Audigy 2(XTremeAudio jest lepsza od Audigy SE)

OK a ktoś ma jeszcze jakieś swoje zdanie :P. Bo chciałbym się zasugerować zdaniem większości xD…

bulletskater moje zdanie jest takie jeśli chodzi o jakość dźwięku:

1.Audigy 2

2.Audigy X-Fi Extreme Audio

3.Audigy SE

przy czym opcja 3 obecnie już jest nie warta kupowania.

OK 8)

A czy x-fi lub audigy 2 obsłużą eax5 kosztem procesora? i czy w ogóle obsługują EAX 5? I czy będzie wyraźny spadek FPS w grach ? przez ten eax? :stuck_out_tongue:

ani jedna ani druga karta nie obsługuje EAX5, X-Fi Audio co podałeś to chyba w ogóle tego nie posiada, pewny nie jestem ale nigdzie żadnej informacji na ten temat nie znalazłem bo jak już mówiłem jest to bardzo okrojona wersja, a Audigy 2 obsługuje EAX4. obsługa EAX5 jest tylko w droższych modelach X-Fi jak Extreme Music, Fatality Pro, Extreme Gamer, itd. nigdy nie zauważyłem by dźwięk wpływał negatywnie na działanie gry więc w tym ci nie pomoge ale wiedz że jest dużo gier które po prostu tego nie obsługują jak np. Crysis czy Assassin’s Creed, ale są też takie które pięknie z tym działają jak Made Man czy Gears of War. EAX robi dużą różnice w muzyce i filmach.

Karta graficzna odciąża procesora co za tym idzie przyspiesza grę. W tej cenie najlepszym wyborem jest Creativ SB Audigy SE za 80zł. Nie ma sensu brać tanich kart X-fi bo i tak żadnej różnicy nie ma. Po niżej 250zł to tylko Audigy SE. Wyżej X0fi Gamer itp itd. A do głośników T6100 to nawet nie ma sensu brać X-fi.

OK… a jeżeli kupie Audigy SE, odczuje dużą różnice jakości dźwięku między nią, a MOJA INTEGRA REALTEK HD AUDIO - ALC883 (7.1)??? :stuck_out_tongue:

Tak, powinna być duża różnica w bassie i czystszy dźwięk.

No ok. W takim razie dzięki za wszystkie odpowiedzi :-D. Oszzz… zapomniałem o jeszcze jednym! Czy możliwe że po zmianie na te kartę, może sie popsuć jakość niektórych moich piosenek mp3??

??

Jakość piosenek Ci się nie popsuje, ale głośniki będą generować tak czysta muzykę że będzie słychać wszystkie zakłócenia które się biorą ze słabej jakości mp3. Tzn żeby mieć czysta muzyka musisz mieć nie tylko dobra kartę muzyczną głośniki ale także dobrej jakości mp3. Orginalne płyty Audio będą pięknie grały.

Aha ok :). No to dzięki za wszystko… :stuck_out_tongue: .

nie jest prawda ze do 250zl nic nie kupisz poza audigy se, jest naprzyklad audigy 2 ,ale luksusu na tym nie masz z resztą jak na każdym sprzęcie audio komputerowym,kup sobie audigy 2 lub wzmacniacz stacjonarny i podłącz i tyle

Wzmacniacz stacjonarny?? :stuck_out_tongue:

w sensie jak naprzyklad nasza b.dobra unitra,Philips, i paru jeszcze dobrych producentów