Dobra kierownica, PC

Witam!

Potrzebuję Waszej pomocy :slight_smile:

Sprzedałem niestety mojego ukochanego Passata B3 GT i zanim kupię coś nowego postanowiłem pojeździć sobie chociaż za pomocą komputera.

Szukam kierownicy, która jak najbardziej będzie dawała mi odczucia z prowadzenia prawdziwego pojazdu. Moje preferencje (od najważniejszego do najmniej ważnego):

  • Drążek skrzyni biegów - żadne manetki, łopatki ani inne wynalazki z Ferrari. Skakałbym ze szczęścia, gdyby był manual, tak jak, dajmy na to, w Logitechu G25. Ale jak nie da rady to sekwencja też ujdzie :slight_smile:

  • Ręczny ręczny :smiley: - czyli dźwignia hamulca ręcznego jako fizyczne urządzenie, widziałem takie zwykle połączone z dźwignią zmiany biegów.

  • Opór - ważne, żeby kierownica nie latała, powinien być wyczuwalny opór, żeby nie było za łatwo skręcić. Nie wiem, czy to tzw. Force Feedback, czy mylę z czymś innym, bardzo rzadko gram i nie jestem zbytnio obeznany w temacie.

  • Sprzęgło - to bardziej jako opcja, po pewnie dużo drożej, ale byłoby miło.

  • Nieplastikowe wykonanie - przynajmniej w miejscu trzymania rąk jakaś guma, czy coś podobnego, o skórze czy alcantarze nawet nie śmiem marzyć.

Wydaje mi się, że te wszystkie wymagania spełnia Logitech G25 (taki zestaw znalazł mi wujek Google). Niestety, jest to dość drogi zestaw. Ja będę korzystał z kierownicy tylko do momentu zakupu nowego samochodu, więc zestaw może być używany, raczej ciężko będzie mi wydać więcej niż 100zł więc nie oczekuję cudów. Jeśli macie chwilę czasu i trochę dobrych chęci, to proszę o jakieś propozycję, lub uwagi co do moich preferencji (np. czy z tym oporem lepiej się jeździ czy gorzej, myślę że lepiej ale mogę się mylić).

Z góry dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Czy mogło by być takie coś ?

http://allegro.pl/super-kierownica-4-w-1-pedaly-hamulec-biegi-i1963190715.html

Dodane 04.12.2011 (N) 21:50

Znalazłem jeszcze

http://allegro.pl/kierownica-rw-6000-apollo-pedaly-reczny-biegi-i1959271145.html

http://allegro.pl/kierownica-mm626-compressor-supreme-4-monza-pc-ps2-i1953911521.html

Dodane 04.12.2011 (N) 21:51

http://allegro.pl/kierownica-compressor-supreme-warszawa-i1972637665.html

http://allegro.pl/kierownica-manta-mm626-ps2-ps3-pc-usb-wibracje-i1970402056.html

O, dziękuję za szybką odpowiedź :slight_smile:

Podobają mi się te dwie Manty i Apollo. Co do Manty to nie mogę nic złego powiedzieć, gorzej z Apollo - miałem doświadczenie z głośnikami, padem i odtwarzaczem MP3 tej firmy i nie mogę powiedzieć, abym był zadowolony…

Miał ktoś do czynienia z tymi Mantami? Szczególnie ta MM626 wygląda ładnie i profesjonalnie, ale jak z jakością?

Wszystkie tutaj to zabawki… Te manty mają wibracje (nie wiem jak z resztą) ale za 100 nie licz na ForceFeedback a tym bardziej na sprzęgło :slight_smile: .Opór jest ale realizowany za pomocą sprężyny (chyba).

Nie no, cudów nie oczekuję, tym bardziej że nie jestem jakimś zapalonym i wymagającym graczem, jednak chciałbym coś z najlepszym współczynnikiem realizm/cena :slight_smile:

Opór realizowany za pomocą sprężyny - czyli kierownica wypuszczona z rąk po prostu wraca w położenie neutralne i nic poza tym, tak?

Wraca do położenia neutralnego i przy kręceniu siłą rzeczy stawia opór… Ogólnie problem przy większości tanich kierownic to słabe potencjometry i “drgajace” wskazania, a często mały skręt,

Sam z początku miałem Media-Tech MT-173 CYBER RACE, niestety dwukrotnie wymiana z powodu potencjometru i raz spalony feedback, następnego nie było bo wziąłem kasę, zamiast potencjometru elektrycznego mogli zastosować optyczny (jak w rolce od myszy) i byłaby super kiera a tak badziew na dwa dni zabawy. Od niej radzę 3mać się z daleka.

Jak masz gdzieś bliżej molocha rtv (sklep dla idiotów lub jowisz siakiś) przejdź i wpierw zobacz wybrane kiery na własne oczy, przymierz w ręce, poproś o podłączenie do jakiegoś złoma czy lapka i przyjrzyj się jak zachowuje się wskaźnik położenia kierownicy.

Swego czasu trochę śmigałem po wirtualnych torach… miałem dwie kierownice innych firm niż logitech i padły bardzo szybko. Na tym polu poza sprzetem tej firmy nie ma nic ciekawego. Dobre kierownice zaczynają się od Logitech momo rf, dfp (driving force pro), dfgt no i potem już tylko ideał g25 oraz jego następca g27. Kosztują sporo, ale naprawdę warto.

Ok, dziękuję za pomoc, zdecydowałem się na razie na Mantę MM626. Na ten niedługi czas powinna mi starczyć, a jak się zepsuje to trudno :slight_smile:

Pozdrawiam, temat do zamknięcia :slight_smile:

możesz kupic kierownice za milion $ ale i tak sie tak niepoczujesz bo gry sa mało realistyczne

spoko jest ta nowa kierownica Genesis Seaborg 400. Ma metalowe pedały, specjalne wzmocnienia, bardzo stabilna. No i kompatybilna i z Pc, i PS3, PS4, Nintendo Switch, Xbox One, a nawet Xbox Series. A zakres orbitu 270/900 stopni, ale można sobie do tego jeszcze inaczej pod siebie ustawić by było wygodniej

Hej, co prawda temat jest sprzed 9 lat, ale dzięki, sprawdzę :wink:
A tak serio, to gdzieś w przyszłym roku będę się budować i przewiduję też miejsce na pełnoprawny symulator z fotelem, kierownicą i tak dalej, więc jak najbardziej sobie obczaję.

najlepiej wejdź na twitcha i popatrz jak inni ludzie mają tam pobudowane swoje kabiny i nie tylko.
Niektórzy mają autentyczne drążki od auta przebudowane tak aby działały z komputerem.

Co do kierownic to zdecydowanie lepszym od logitecha będzie wybór kierownicy z firmy Thrustmaster tylko że one kosztują od 700 zł do nawet 3 tys…

I na takiej kierownicy możesz sobie ustawić siłe oraz moc skrętu np z tylko 90* do nawet 720* i będziesz musiał przebierać szybko rękami jak prawdziwy rajdowiec, firma fanatec też robi dobre akcesoria pod racing