Dobra książka - projektowanie stron WWW


(verona) #1

Witam. Ostatnio poczułem że tylko marnuję czas siedząc przy komputerze, więc pomyślałem że warto by nauczyć się czegoś nowego, co może mi się jeszcze kiedyś przydać.

Poszukuję jakieś na prawdę dobrej książki, z której nauczę się projektowania stron. Ma być to między innymi photoshop, cięcie, no i CSS.

Uważam się za początkującego, gdyż od zawsze pracuję na gotowych themach i systemach. Chciałbym zacząć tworzyć jakieś skromne strony firm, i je samemu kodować. Znam podstawy html, podstawy photoshopa itp, lecz nie potrafię zrobić czegoś od początku do końca. Chodzi mi o to że odpalam photoshopa, i za kilka dni mam gotową prostą stronę (tego chce się nauczyć).

Więc jest jakaś prosta do zrozumienia, ogólno tematyczna książka z której nauczę się wiele rzeczy? Znalazłem wiele takich w siec, lecz nie wiem która będzie dla mnie najlepsza, i często jakaś opisuje konkretną tematykę, czyli samo CSS, no ale do tego potrzebuję też przygotowany theme by go zakodować w CSS :confused:

Miałem kiedyś jakąś książkę o tworzeniu stron od podstaw, lecz zupełnie się na niej zawiodłem. Była długa, i przez cały dział było coś opisane w byt ogólny sposób, choć zajęło to wiele stron, czyli pisanie na ilość, nie jakość, sama teoria, nic więcej.

Oczekuję od książki że jak będę ją czytać, to będę potrafił robić coraz lepsze strony OD PODSTAW. Jest jakaś taka książka? Wiem że w google jest sporo, ale może ktoś jakąś może na prawdę polecić, z której się wszystkiego nauczył?

Musi ona być opisana w jakiś krokach, a nie tylko same " co to jest CSS po co to bla bla bla "

Pozdrawiam, i liczę na pomoc :slight_smile:

PS

Nie wiem, po co piszę takie długie posty :confused: Jakiś dziwny nawyk :stuck_out_tongue: Współczuję czytającym, bo pewnie się gubią w moich zdaniach #-o


(Kontakt) #2

search.php

Warto tam poszukać zamiast pisać kolejny temat.

Wpisz chociażby: książka tworzenie stron


(Grzesiek1) #3

http://www.google.pl/search?hl=pl&clien ... Szukaj&lr=


(Irekxara) #4

css

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/csswit.htm

(x)html

:arrow: http://helion.pl/ksiazki/htxcsp.htm

samo przeczytanie nic nie da :stuck_out_tongue:


(Marcin) #5

Na początek polecam tę książkę http://helion.pl/ksiazki/htxcsp.htm


(pain3hp) #6

tworzę stronę dla takich ludzi jak ty tzn nauka od podstaw, grafika html css i tak dalej, szukam ludzi do pomocy jesli jestes zainteresowany zapraszam na gg 1421397. Domena i serwer jest opłacana przeze mnie