Dobra praca w Polsce "średnie wykszt."

Witam,

mam pytanie czy w Polsce można znaleść dobrą pracę ,posadę z wykształceniem średnim? jak tam to jaką na przykład.Pytam ponieważ pracuje na kasie za grosze i nie zbyt podoba mi się ta praca.

Dzięki za info

Tak można znaleść.

Dobrze płatną i fajną pracę. Z doświadczenia uważam że wykształcenie w Polsce niewielkie ma znaczenie.

Nie jest to łatwe ale trzeba szukać.

Znajdź pierw pracę np. w telemarketingu (nie potrzebne jest doświadczenie w większości). Po takiej pracy masz sporo możliwości, np. praca w sklepach internetowych itd. W dużych call center masz duże możliwości awansu, bo np. na kasie to tylko można się cofnąć w rozwoju :slight_smile:

Pozdro (L)

no tak ale gdzie? w necie? w gazecie? i na jaką można pracę liczyć :wink:

Wykształcenie ma kluczową rolę. Nie ważne jakie, można zapomnieć wszystko dzień po egzaminie, o niczym nie mieć pojęcia, byle by papierek był.

Z drugiej strony jest ogromny popyt na ludzi wykształceniem zawodowym. W wielu rejonach Polski ci zarabiają najwięcej.

Z wykształceniem średnim to konieczna byłaby dobra znajomość jakiegoś języka, wtedy nie ma nigdzie problemów, nie patrzą na wykształcenie, bo można douczyć do konkretnego stanowiska.

no ale ciężko znaleść taką dobrą pracę a na kasie już mi normalnie zbrzydło i to za jakieś grosze,równie dobrze mógłbym podstawówkę skończyć ;d

A propos pracy ze średnim wykształceniem - ciekawią mnie moje perspektywy po ukończeniu szkoły średniej i zdobyciu tytułu “technik informatyk” :lol:

Pewnie jak nie na studia to i mi wypadnie dosiąść kasę fiskalną. Ze średnim to pewnie nawet DP nie biorą do pisania artykułów na stronę główną vortalu :smiley:

Ważne co się potrafi, a nie jaką szkołę skończyło.

A co z tego, że coś umiesz skoro nie potrafisz tego udowodnić? Nie mając papierów nie posiadasz kwalifikacji (z punktu widzenia obcych ci ludzi). Tak wygląda ten świat. Każdy pracodawca wychodzi z założenia, że jeśli coś potrafisz to masz na to kwity.

Ja mam pracę do której nie posiadam kwitów. Jestem zadowolony ze swoich zarobków.

Cieszę się :slight_smile: Jednak nie każdemu tak się udaje.

ja tez takiej szukam i… wszedzie chcą orzeczenia o niepelnosprawności naciągacze XXXX :[

Takie rzeczy to tylko w … Bez kwitu ciężko o dobrą pracę.

antiferno ,

czyżbyś uważał że tworzenie miejsc pracy i zatrudnianie osób niepełnosprawnych za coś zdrożnego :? :? :?

Ja zaczynałem od stażu, pieniądze jak na lekarstwo, ale przemęczyłem się rok i jestem teraz na tzw. “pracach interwencyjnych”. Siedzę w administracji. Mówię, rok się męczyłem, ale teraz nie żałuję wyboru :D.

W IT niekoniecznie. Jeśli chcesz zostać np webmasterem kluczowe znaczenie ma doświadczenie zawodowe i portfolio. Wielokrotnie widziałem oferty pracy gdzie poszukiwani byli ludzie ze średnim wykształceniem, ale znający PHP czy JAVA (przy czym znajomość ta powinna być udokumentowana). Studia to nie jest dokument potwierdzający że znasz te języki (nawet jeśli w dyplomie masz bdb - bo różnie wykładowcy oceniają, jedni faktycznie wymagają - inni dają ludziom piątki, żeby ich dobrze wspominali). Natomiast nie widziałem takich gdzie do takich prac poszukiwani by byli magistrowie bez doświadczenia. Jeśli już szukano gdzieś magistrów to do pracy w szkole (w szkołach powyżej podstawówki musisz mieć magistra, by uczyć).

Polecam wpis na jednym z blogów człowieka z IT o wyższości doświadczenia nad tytułem naukowym:

http://matipl.pl/2009/08/21/nie-studiuj … iadczenie/

hahaha tworzenie miejsc pracy to jedno :smiley: a robienie tylko po to żeby wyciągnać kase z zusu to drugie , a jeszcze co innego jak ktoś ma załatwione orzeczenie bo go palec boli ,do takiej pracy na pewno by ludzi na wózkach nie brali :/. …

ps. DZIEKI za warna za gwiazdki :slight_smile:

Kolega chyba nie zna realiów, skoro myśli, że ZUS daje pieniądze za nic. To tylko tak w spotach fajnie wygląda. Jeden pracodawca powiedział mi kiedyś, że nie zatrudni niepełnosprawnego mimo obiecanych dotacji, ponieważ co chwile miałby kontrole z ZUS sprawdzające czy przypadkiem niepełnosprawnemu nie dzieje się krzywda. Nie wiem ile w tym jest prawdy ale znając nasze nadopiekuńcze państwo to całkiem możliwe.

Szarex , prawda jest taka, że np. markety z chęcią zatrudniają niepełnosprawnych i rencistów, bo nie muszą płacić za nich pełnej składki ZUS. Z jednej strony dobrze, ze takich ludzi się zatrudnia.

zeby tylko markety… teraz cała masa pracodawców chce zatrudniac tylko takich …

Dodane 26.08.2009 (Śr) 16:11

przypomniał mi sie jeden art. o tym …

http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-po … dzi-2-8981 ; ) tu akurat ochrona - w innych branzach to samo