Dobra stara podstawka i CPU do PC-tka, pod VT-x, 400-500 zł

Chodzi mi o: w miarę sprawne uruchamianie Virtualboksa, maszyn wirtualnych. Coś co może zastąpić 775 w miarę tanio. Na aliexpressie znalazłem niby taki LGA 2011 X79 LGA 2011 (prawdop. V3) (244 zł) i jeśli chodzi o procesor to na allegro xeon E5 po (144 zł) Intel Xeon E5-2620 V3

Da się wykombinować jakiś inny zestaw, który dobrze by sobie radził z wirtualizacją i do gier czasami? Moc obliczeniową porównuje za pomocą cpubenchmark.net gdzie np. taki Intel Xeon E5-2620 uzyskuje 5255 pkt, a Intel Core2 Quad Q9400 to 2045 pkt.

Są jeszcze jakieś inne w miarę ciekawe procesory i podstawki, które by się nadawały i opłacały?

Praktycznie każdy nowy dwurdzeniowy procek na budżetowej płycie będzie wydajniejszy, o starym Ryzenie 1200 nie wspomnę (jak masz GPU, jak nie jakieś radeon 5450 czy gf 210 i masz). Daj spokój z zakupami elektrozłomu z Chin, i awaryjny, i za prąd po roku wydasz, jak za nówkę.

  1. Xeon E5 V3 potrzebuje płyty na nowszym chipsecie.
  2. Albo efektywność energetyczna, albo tanio.
  3. Jeżeli sprzęt nie pracuje ciągle to efektywność energetyczna nie jest aż tak istotna.
  4. Przy zakupie z aliexpress mogą być problemy ze zwrotem, gwarancją itd.

Dziś praktycznie każdy procesor obsługuje sprzętową wirtualizacje.

Praktycznie każdy nowy dwurdzeniowy procek na budżetowej płycie będzie wydajniejszy

Ok, mój błąd, jednak te 12 wątków w 6 rdzeniach lekko bije 4. :wink:

To jest na poziomie najstarszego Ryzena 1600
Cenowo nie przeskoczysz,
Szukaj jelenia - sprzedaj- kup dell precision, potem co pół roku dokładaj te 100 zł
Potrwa to rok, ale się opłaca.

Tylko jest problem, bo ten zestaw z grami będzie miał do tyłu, słaby 1 wątek. :wink: