Dobranie nowego procesora do płyty ASRock N68-VS3 FX

Siemka. Chciałbym sobie kupić sowy procesor. Zastanawiam się nad AMD Athlon II x4 620 lub AMD x6 FX-6350. Mam pytanie: czy nie bylo by problemu z podłączeniem jej do mojej płyty głównej? ASRock N68-VS3 FX <---------- moja płyta :slight_smile:

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-VS3%20FX/?cat=CPU

 

Athlon - TAK

FX - NIE ma TDP 125W i dlatego nie będzie działać.

Aha dzięki :slight_smile: I jeszcze jedno pytanie: czy karta graficzna tez ma jakiś wpływ i czy trzeba tez patrzeć na nią przy zakupie nowego procesora ?

 

mazurinho7, proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając opcji EDYTUJ , później Użyj pełnego edytora , popraw tytuł tematu, tak aby mówił konkretnie o problemie. W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.

 

Nie.

 

Ale karta grafiki i CPU, to duet i aby osiągnąć max wydajności z kompa, karta grafiki musi nie ograniczać CPU?

 

Jaką masz kartę grafiki, a jaki planujesz CPU.

 

I raczej lepiej mieć słabszy CPU, a mocniejszą kartę grafiki.

Planuje AMD x6 FX-6300 ewentualnie AMD II x4 620.

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 630.

Karta graficzna słabiutka. Jaki masz zasilacz w tym kompie model i marka.

Zasilacz CHIEFTEC model: HPC-360-302 DF

360 W

Kartę graficzną wymierzyłeś sobie wyjątkowo beznadziejną, lepiej dorzuć trochę kasy (do około 260 już można kupić) i wybierz HD 7750. FX-6300 to niezły wybór. Zasilacz poradziłby sobie z tym duetem, o ile nie zacząłbyś jakiegoś agresywnego podkręcania.

Aha spoko :slight_smile: a czy jakbym na razie dokupił ten procesor to FIFA 15 by mi chodziła z ta karta graficzna co mam? Bo jak na razie mam FIFe i tnie ale źle spojrzalem w wymagania przed kupnem i nie zauwazylem, ze potrzeba min. 4 rdzenie :stuck_out_tongue:

Raczej nie, jest strasznie słaba.

aha, no bo myślałem, że by poszła bo ma 2 GB ale nie znam się bardzo na tym :smiley:

Ilość RAM-u na kartach graficznych - szczególnie tych budżetowych - nie jest wyznacznikiem jakości, wydajności. Karta jest fatalna, nie nadaje się do współczesnych gier.

A jakbym tak kupił AMD Radeon HD 7700 to by spoko było? I na co trzeba patrzeć najbardziej w kartach graficznych?

Nie ma sztywnych reguł na co patrzeć, zbyt wiele jest czynników, które wpływają na wydajność karty, a często karty względnie słabsze technicznie okazują się wydajniejsze. Najlepiej po prostu rozejrzeć się za testami w Internecie - jest ich mnóstwo, wystarczy poświęcić minimum czasu i obejrzeć cyferki.

Najlepiej byłoby gdybyś podał budżet, który jesteś w stanie przeznaczyć na zakup.

No tak 300-350 jakby się dało jakąś dobrą. No może w ostateczności więcej. Troszkę zrypalem z kupnem tej fify i teraz mi się spieszy do kupna odpowiednich części… A kupilem bo w sumie demowka chodziła w miarę dobrze. Tylko trochę zacinała i dało się grac. Tylko pełną wersja juz nie bardzo. No i źle w wymagania spojrzalem.

http://allegro.pl/his-hd-7790-1-gb-icooler-moc-jak-r7-260x-gw-3m-i5008736485.html np. coś takiego, świetna karta, w połączeniu z FX-6300, którego chciałeś kupić, dałby fajny rezultat.