Dobre chłodzenie dla mojego kompa

Cześć,

mój komputer ma prawie dwa lata - póki co nie byłem z niego w pełni zadowolony ano właśnie przez chłodzenie które jest niestety dla niego za słabe - wiatraki nie wytrzymały. :smiley: Szczególnie że komputer zawsze stoi włączony mniej więcej od piętnastej do 22, nawet dłużej bo go nie wyłączam w ogóle gdybym chciał zajrzeć gdzieś szybko albo zwyczajnie pograć. :slight_smile: Przechodząc do sedna sprawy jakie polecicie mi do niego wiatraki? Takie które będą go utrzymywać przez parę lat bo nie bawi mnie wymiana wiatraków co półtorej roku, pierwszy padł gdzieś pół roku po zakupie a teraz pada mi kolejny, zacina się - jeżeli padnie i ten zostaną mi dwa w dodatku takie marne gdyż jeden jest wmontowany w karcie a drugi zasilaczu. Myślę też nad chłodzeniem wodnym, jednak jest to dosyć drogie rozwiązanie i CHYBA wymaga zmiany obudowy co się równa raczej z sporymi kosztami, ale jeżeli ktoś z was może mi poleci jakieś tanie, dobre chłodzenie wodne również będę zainteresowany. :stuck_out_tongue: Miało być już kiedy składałem mojego peceta ale jednak sam kosztował pięć tysięcy więc nie uśmiechało mi się jeszcze wydawać kasę na chłodzenie.

Poniżej zamieszczam mój sprzęt:

Procek: Amd phenom II X4 810 (4ghz)

Ram: 4GB

Karta graficzna: Ati Radeon HTI 4800 series

Zasilacz: Chieftec CFT-600-14CS

szkoda że nie napisałeś wcześniej bo bym tobie sprzedał kilkumiesięczne używane chłodzenie :smiley: zainwestuj w to i tylko w to. też miałem tego procka, zmieniałem 2 razy wieże chłodnicze, a wentylatory z 3 razy mi padły - Noctua NH-U12P SE2: http://www.cooling.pl/noctua-nhu12p-se2 … 103_78_154 i tylko w to, na grafike możesz sobie zmienić chłodzenie - jeśli jej nie będziesz wymieniać przez najbliższe półtora roku Arctic Cooling Accelero Twin Turbo PRO: http://www.cooling.pl/arctic-cooling-ac … ory=103_96 :

Noctua wydaje się być dobrym rozwiązaniem z jeszcze jednego powodu: zmienisz proca za rok może dwa też na socket AM3 a chłodzenie dalej tobie zostanie bo jest właśnie na ten socket. Miałem identyczny zestaw chłodzenia i przy otwartej obudowie na zewnątrz wystawionej słychać tylko było pracujące dyski twarde i zasilacz.

Na wodne musisz zmienić obudowę, chyba że lubisz ciąć metal :smiley: Wydatek wodnego na samą grafikę - około 700 zł, na samego procka podobnie, więc jeśli masz wydać 400 zł na powietrzne albo 1500 na wodne - sam się zastanów. Temperatury miałem odpowiednio grając w BC2 koło 5 godzin dziennie :

  • procek 55 stopni

  • grafika 50 - 55 stopni.