Dobre firmy aparatów cyfrowych

witam

jakie są dobre firmy aparatów cyfrowych? do 1000 złotych

olympus

Olympus,Sony,Panasonic, Canon

viewtopic.php?f=6&t=241781&p=1591973#p1591973

Moim zdaniem dobre aparaty ma Kodak i Samsung.

To Kodak stworzył pierwszy aparat cyfrowy :wink:

Polecam aparaty Panasonic’a, są bardzo mało awaryjne

dzięki bardzo

wiem, że założyłem, ale nie wiedziałem czy wolno pisać posty pod moim, czy nie dostałbym ostrzeżenia.

liderami na rynku aparatów są:

-NIKON

-Olympus

-Canon

-Panasonic

i teraz dołącza SONY

dzięki :smiley:

a jesli mozna spytać to po co znać ci dobre marki aparatów jeśli np. jednej firmy jeden aparat jest bardzo dobry(nie psuje sie , solidnie jest wykonany), a inny totalne dno ?? więc raczej jak wybierasz to nie po firmie tylko po opiniach użytkowników

narazie chcę wiedzieć jakie są dobre firmy, a poźniej poczytam opinie.

musisz czytać o konkretnych modelach, każda z podanych wyżej firm robi dobre aparaty jak i słabe… no dobra, niektóre firmy robią tylko słabe :stuck_out_tongue:

fakt jest taki że musisz pomyśleć czego potrzebujesz od aparatu (jakość zdjęć, zoom, tryby robienia zdjęć, ekran, gabaryty aparatu, wielkość matrycy (nie Mpix!)) zawsze jest “coś za coś”.

Najlepiej napisz czego oczekujesz od aparatu i ile mozesz na niego przeznaczyć to będziemy szukać konkretnych modeli :slight_smile:

pozdr!

a więc:

ilość pikseli: 10.7 do 14.5 mln

rozmiar wyś. lcd: 2.7"

zoom optyczny: 5

do ceny 1000 złotych.

ale i tak nie będziesz wykorzystywał tych 10 mln pixeli ponieważ nawet jak byś chciał drukować fotki w duzych formatach a właśnie do tego głównie służy duża liczba mpx to będą fatalnej jakości ponieważ maja słabą matryce, ale ok:

lumix fz18

canon s5is

Zwroc uwage na opytyke a nie rozdzielczośc,jasny obiektyw,stabilizacja obrazu optyczna nie elektroniczna,zoom(cyfrowy wyłącz).

dobrze