Dobre głośniki za 450-500zł

Witam,

W najbliższym czasie chciałbym kupić nowe głośniki 2.0 albo 2.1 do swojego komputera. Cena głośników powinna wynosić około 450-500 zł. Na komputerze służą mi one przede wszystkim do słuchania muzyki (przede wszystkim rock, metal, ogólnie gitarowe granie, więc muzyka wymagająca), ale też do grania. Jakie najlepsze głośniki w tych granicach cenowych polecacie?

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile: .

Jak do grania to raczej lepsze byłyby słuchawki. Bynajmniej takie jest moje zdanie.

Jak 2.1 to tylko LOGITECH Z-2300 np.http://allegro.pl/item548143195_salon_l … _wawa.html

Może i tak, ale jednak więcej słucham muzyki niż gram, a do muzyki o wiele bardziej preferuję porządne głośniki niż słuchawki.

Dokładnie ja tez polecam Logitech Z-2300. Bardzo dobry bass itp.

Ogólnie chyba najlepsze 2.1 w tej cenie.

Ja do słuchania muzy nie inwestowałbym kasy w komputerowe pierdziawki (nie napisałeś jaką masz kartę muzyczną więc ciężko się odnieść). Postawiłbym na używany wzmachol stereo + kolumny (wcale nie muszą być duże żeby ładnie zagrały). Zagrają lepiej niż jakieś G… w plastyku.

Do słuchania muzyki najlepsze jest stereo. Nie kupowałbym żadnych plastikowych pierdziawek 2.1, tylko kupiłbym zestaw 2.0 od Microlaba. Solo 6c, albo 7c. Rewelka.

Ale jak lubisz dudniący bass, zalewający całą scenę i wkurzający sąsiadów to kup Z-2300.

W Z-2300 nie ma ‘dudniącego’ basu.Jest po prostu mocny, jak ustawisz dobrze k.dzwiękową wszystko gra potężnie i czysto. Najlepiej by było żebyś mógł przesłuchać Logitecha i Microlaba to zobaczyłbyś które bardziej Tobie odpowiadają. PS. czemu jest napisane że Microlaby Solo7C mają pasmo przenoszenia 5 Hz-40KHz ?:smiley:

No właśnie, kartę też bym musiał kupić… Myślałem może o Creative Labs X-Fi Xtreme Audio albo o czymś takim…

Właśnie nie… Mi chodzi o jak najlepszą czystość dźwięku i przyjemność ze słuchania muzyki (nie wydając przy tym majątku na sprzęt :wink: )…

Hmm… uważacie, że stereo będzie lepsze? W sumie chyba macie rację. Sam teraz miałem przez jakiś czas podłączoną wieżę do komputera i bardzo ładnie grała, a wcale nie jest nie wiadomo czym :wink:

ja mam dwa zestawy grające, stereo i 5.1…

do muzyki używam tylko i wyłącznie wzmacniacza i kolumn stereo, wlasnie dlatego

ze tu bass jest basem, a w 5.1 bass to buuuuuuuuum buuuuuuuuuuum bummmmmmmm,

a satelity gdyby nie to ze sa przykrecone do sciany, to by lataly po calym pokoju,

nawet jak skręce tam suba na minimum, to i tak nie ma niskiej stopy tylko

buuuuuuuuum buuuuuuuuuuum bummmmmmmm, po 15minutach łeb mi od tego pęka…

ale przyznaje że do gier zestaw 5.1 jest o wiele lepszy, bo tam liczy sie przede wszystkim

łub, bach, trach i tym podobne pierdy…

każdy porządny wzmacniacz odtwarza szersze pasmo niż 20hz-20khz,

w tym filmiku dokladnie widać jak glośniki odtwarzają częstotliwości

poniżej 20hz, czego raczej się nie usłyszy:

Ta karta to kupa… Jeśli priorytetem jest audio trzeba szukać gdzie indziej. Jeśli również granie wchodzi w grę to najlepszym chyba kompromisem byłaby Audigy 2 ZS gold (z uwagi na EAX`y).

Może i kolumny stereo to dobry pomysł, ale dochodzi jeszcze jeden problem… Mam mało miejsca w pokoju i takie kolumny raczej by mi się nie zmieściły… A żeby dobrze głośniki ustawić (tak żebym dobrze słyszał, itp.), to jednak musiałyby stać one na biurku, albo na półeczkach nade mną… Dlatego nic dużego i ciężkiego raczej nie wchodzi w grę…

“Myślałem może o Creative Labs X-Fi Xtreme Audio” “Ta karta to kupa” zgadzam się, nie kupuj.

Jak masz słabą integrę (czyli zwyczajną) to przydałby się Sound Blaster Audigy SE i w sumie nic więcej - do muzyki i tak w zupełności starczy.

Co do głośników, to “kupiłbym zestaw 2.0 od Microlaba.” Dokładając jakieś 50zł możesz mieć u siebie w domu bardzo dobre Solo7c i to chyba byłby najlepszy wybór, ale będziesz musiał znaleźć na nie miejsce, ale czego się nie robi dla dobrego sprzętu. :slight_smile:

A do muzyki osobiście preferuję porządne słuchawki. :slight_smile:

Ja mogę Ci polecić Harman/Kardon Soundsticks II

http://www.ceneo.pl/219565

Tutaj mała recenzja: http://www.frazpc.pl/artykuly/402/Harman/Kardon/i/JBL

Sprzęt jest rewelacyjny. Miałem wcześniej OPTONIC-e 5200 i ALTUSY 110 i wydaje mi się że te Soundsticki graja czyściej i ładniej :slight_smile:

Polecam !!