Dobre krople do oczu dla komputerowców

Cześć

SuperGlue efekt murowany ;D

 

Tak poważnie nic nie stosuje ale Starazolin są świetne kiedyś używałem.

Nie ma idealnych kropel dla “komputerowców” czy raczej osób które spędzają dłuższy czas przez komputerem. Zaleca się skontaktować z lekarzem lub okulistą. Jeśli zależy Ci na czasie - udaj się do apteki i tam powinieneś uzyskać stosowne dane jaki preparat użyć. 

Ze swojej strony proponuję Ci zastanowienie się nad kupnem okularów do komputera - aż tak nie przeszkadzają i wzroku nie niszczą aż tak bardzo jak bez nich :slight_smile:

Ja korzystam tak naprawdę z najtańszych sztucznych łez jakie są dostępne w aptece - w celu nawilżenia. Ważne jest by jednak co godzinę zrobić sobie przerwę przynajmniej na 5 minut i popatrzyć gdzieś w dal i nie wytężać wzroku. Jeśli Twoje dolegliwości są aż tak duże, to przydałoby się przyśpieszyć wizytę.

1 polubienie

Krople świetlika na zmęczone oczy. Sprawdzone.

Najlepiej, to kropla komputera, a litr zajęć ruchowych dla sportu, świętego spokoju i dla satysfakcji pokazania się w ulubionych miejscach, w szkole, w parku…

Żeby nie było: - Pająk z sieci porwał go i nic w nim nie zostało…

Od siebie polecam te:http://www.ceneo.pl/7700989 (używałem ich jak naświetliłem się przy migomacie), świetlik też ok.

 

Potwierdzam, miałem podobne problemy. Po wizycie u okulisty i zakupie zerówek z potrójnym filtrem problem ze zmęczonymi oczami minął. Znana sieć okulistyczna ma cały czas fajną promocje, w sumie za względnie nie duże pieniądze mam dwie pary, jedne do pracy przy komputerze drugie do samochodu…PS: podobno patrzałki dodały mi uroku jak mawiają co niektóre koleżanki  :-D   

Ok, dzięki za wszystkie propozycje :slight_smile: Poczytam sobie jeszcze o nich a jak coś to zdam się na panie w jakiejś aptece… A okulary do kompa - planuje jak najbardziej męczyć o to mojego okuliste!

Może nie jestem komputerowcem, bo pracuję na tablecie, ale też mnie pieką oczy po całym dniu rysowania :wink: Ja używam hialeye, które mają fajny skład, więc nie uczulają mnie, a parę innych kropli to robiło.

Polecam tutaj:
Stalazolin
Hyal drop
Hylo comod
No i jeśli oczy Was bola , warto zastanowic się nad kupieniem sobie okularów do pracy przy komputerze. Sam aktualnie z takich korzystam i osobiscie jestem zadowolony. Różnica w komforcie pracy znaczna. https://aurum-optics.pl/c/5637/persol-meskie-okulary-przeciwsloneczne.html

Mnie oczy zaczęły boleć nie tylko od komputera, ale także od sztucznego i źle dobranego światła, które jest w biurze. I przez to niedawno musiałam się przekonać do jakichkolwiek preparatów , chociaż zaczęłam od sprayu do powiek. Ale on nie był tak skuteczny jak krople do oczu, a że ich też jest całkiem sporo to wybór miałam. Za to teraz systematycznie po nie sięgam. Staram się, żeby miały jak najprostszy skład, bo zależy mi tylko na nawilżeniu i delikatnym łagodzeniu podrażnień.

Ja znam najlepsze lekarstwo na świecie :stuck_out_tongue:

Wyłączyć, wyjść na balkon i przewietrzyć oczy, ewentualnie na dwór. Godzina przerwy, a ile oszczędności w portfelu np. na jakieś chipsy, paluszki, napój :slight_smile:

Czasami można stosować zwykłą sól fizjologiczną.

To nie wyżre oka?? :stuck_out_tongue:

Co… woda z solą ma wyżreć oko?

Ponieważ roztwór soli fizjologicznej jest obojętny dla tkanek i nie powoduje podrażnień, używa się go także jako płynu do przemywania.

Kup sobie w aptece “sól fizjologiczną”

https://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/kosmetyki/sol-fizjologiczna-wlasciwosci-i-zastosowanie-w-kosmetyce-aa-nGCj-jh3b-HVMa.html

Polecam specjalny zakraplacz do oczu z https://www.pomocedlaseniora.pl/1205-dozowanie-kropli-do-oczu. Bardzo dużo pracuję przy komputerze i co najmniej 3 razy na dzień zakraplam oczy. Polecam Hyal Drop, bardzo dobre krople. Polecam też bardzo dobrą lampkę na monitor. Odkąd ją mam, mogę dłużej pracować, oczy nie są tak bardzo zmęczone.

Najlepszym działaniem będzie

odrywanie co jakiś czas wzroku od komputera oraz spojrzenie w dal
robienie sobie przerw w pracy
okulary z antyrefleksem
luteina

Jeśli chodzi o krople to mi pomagają ze świetlikiem i stosuję je jak trochę zbyt długo pracuje. No i dobrze jest jeszcze suplementować luteinę. Ktora dobrze wplywa na wzrok.

N.P.Zdrovit Sp Z O.O. Vizik Krople Na Zmęczone I Suche Oczy 10ml - Opinie i ceny na Ceneo.pl
:smiley: