Dobre marki butów

Hej
Jakie polecacie marki czy też może konkretne modele do chodzenia? Dotychczas kupowałem głównie buty typu Nike/Reebok/ Puma etc. i wytrzymywały 1-1.5 roku. Niedawno kupiłem buty Salomona za 400 zł ponad pół roku temu i zrobiła mi się dziura na łydce. Spróbowałem opcji super low cost i kupiłem buty w Lidlu :stuck_out_tongue: Ale to jeszcze gorzej.
I zastanawiam się w co wejść, aby wytrzymały. Wiadomo, że teraz wszystko jest jednorazowe, ale wolałbym aby sezon gwarancyjny (2l.) dały radę, szczególnie że nie katuję ich.

Tytuł świetny … ja osobiście korzystam z marki butów do latania ^^

1 polubienie

Faktycznie, nie przemyślałem za bardzo sprawy. :stuck_out_tongue: Zedytowane

Ecco?

Ja się na Ecco przejechałem. Lekkie, to prawda, ale po roku korzystania zrobiła się dziura na pięcie, a ze środka wyszedł… karton :open_mouth:
Kartonowa wkładka w butach za ponad 300 zł na jeden sezon.
Może się podciągnęli z jakością, ale na mnie nie mogą już liczyć.

do mnie nie specjalnie trafia ich design…
ale Timberland wręcz przeciwnie - jako miejskie sprawdzają się bardzo dobrze :slight_smile:
do trekkingu kupiłem w ubiegłym roku Salewę na ten moment mają zrobione ze 200km w górskich warunkach i żadnych oznak zużycia

Tu jest trochę informacji o tym: Jakieś wygodne buty na co dzień

Zdecydowanie odradzam Elbrusy, po kilku wyjściach z domu szwy poszły, reklamacja odrzucona bo niby sam te szwy rozerwałem.
Buty trekkingowe a podeszwa na śniegu i lodzie śliska jak łyżwy…

Plastikowe Nike też już dawno sobie odpuściłem.

1 polubienie

na śnieg i lód używa się raków lub choć raczków… but trekingowy powinien trzymać się na mokrej skale.

To w górach

W mieście wystarczą podeszwy a tak śliskich jak te w życiu nie widziałem.
Wystarczy lekkie oblodzenie, centymetr śniegu i można się zabić.

Trekkingi jako buty terenowe raczej powinny w każdych warunkach dobrze się trzymać podłoża.
Te natomiast zagrażają użytkownikowi.

1 polubienie

Ecco pod względem stylistyki niestety przegrywa z innymi firmami. Mam 2 pary od nich: sandały sportowe (po dwóch sezonach popękały podeszwy, chodzić niby można, ale pewien zgrzyt jest), półbuty (wygodne, używane na zmianę z innymi, lekko kolor skóry się wytarł na zgięciach, po za tym bez zarzutu). Po zwykłych trampkach typu Nike, Reebok nie spodziewam się cudów. Polecam buty marki Merrell (http://www.merrell.pl/) póki co nie do zajechania.

Jeśli chodzi o mnie to całkiem lubię ecco. NIezłe buty ma również Mango. Duzo zależy równiez od tego jak dba się buty.Sam niszczyłem buty jak zaczepiałem o wycieraczkę w samochodzie. Potem zmieniłem na inna i od razu buty były w lepszym stanie :wink:
Jesli chodzi o trampki to od lat noszę tradycyjnie converse. Testowałem trampki innych firm ale żadne tak dobrze się nie nosiły. https://answear.com/p/trampki-i-tenisowki-2389-k.html - aktualnie dobre promocje sa w sklepie Answear

Timberlandy są dobre. I Lacoste, szczególnie ich ala trampki.