Dobre-programy.pl -oszust nadal aktywny

Jeśli ktoś ma minimalne pojęcie i zainteresowanie w komputerach to na pewno :slight_smile: , ale są tacy hmmm żeby nie przesadzać :smiley: - dla których usunięcie ikonki z pulpitu równa się usunięciem całego programu :expressionless: , tacy nie zauważą że strona próbuje ich oszukać i wygląda podejrzanie. BTW Tak sobie myślę - WOT powinien być oficjalnie załączany do Fx, chyba zacznę praktykować instalację tego dodatku każdemu któremu robię kompa.

Nie zauważyłem, żeby ktoś o tym wspominał, ale ten cały Smart Tech (z siedzibą w Dubaju, buhaha) odpowiedzialny jest też za pobieraczek.pl i plikostrada.pl

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

A jeśli ktoś z Was zarejestruje się tam, bo będą kusić 14 dniowym dostępem za darmo (pliki, które się znajdują tam można legalnie i za darmo ściągnąć z wiarygodnych źródeł) NIE REAGUJCIE na ich maile z groźbami

Mojemu bratu wysłali takiego, bo w kwietniu się tam zarejestrował (przyznawali za to pkt w jakiejś grze - tak, wiem, mam dziwnego brata) ale z tego co czytałem wielu ludzi zgłaszało sprawę do UOKIK i za każdym razem była ta sama odpowiedź - IGNOROWAĆ.

Pozdrawiam/

Dziś w listowej skrzynce pocztowej znalazłam list adresowany do mojego nieletniego syna.

Nadawca: SMART TECH CONNECT LIMITED Meydan Office Tower, 3 piętro, P.O.Box 450676, ZEA

treścią listu było OSTATECZNE PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

z tyt zawartej umowy na korzystanie z programu Downloander Gold na portalu www.dobre-programy.pl , zgodnie z par 8 ust 2, ale jakiej ustawy już nie napisali. Śmiech na sali. Umowa został rzekomo zawarta przez mojego 14-sto letniego syna. Oczywiście za pomocą adresu e-mail, który jest jego faktycznym adresem. Syn prawdopodobnie logując się podał właściwy adres zamieszkania gdyż poczta została dostarczona pod adres domu w którym nikt z naszej rodziny nie jest nawet zameldowany.

KWOTA ZADŁUŻENIA do której zapłaty wzywają mojego małoletniego syna " Pana xxxx xxx "

to 98 zł + koszty postępowania windykacyjnego,

jeśli nie wpłaci wskazanej wartości w wyznaczonym czasie to kwota zadłużenia wzrośnie do 370 zł.

Do wezwania został dołączony blankiet wpłat bankowych

NUMER KONTA 19 1750 1312 6860 2000 0008 1812

pocztę nadała firma TRUSTEL Sp. z o.o. skr poczt 25 60-963 POZNAŃ z dopiskiem " na rzecz Smart Tech Connect LTD", w miejscu znaczka pocztowego jest info:

OPŁATA POBRANA TAXE PERCUW-POLOGNE umowa z Pocztą Polską SA ID nr 242784/P nadano w PILE P703

Moi drodzy, sama się troszkę przestraszyłam kiedy przeczytałam nieuważnie po raz pierwszy te pisma. Dopiero po analizie zauważyłam jak wiele wad ma to pismo. Z tego co czytam gro poszkodowanych to młodzież. Nie bójcie się pójdźcie z tymi pismami do rodziców. Oni będą wiedzieli co z tym zrobić. Zostaliście tak jak mój syn ofiarami próby wyłudzenia.

I o zgrozo !!

Założę się o to że ta strona należy do tej samej osoby, do której należy “Pobieraczek” (Nie muszę nic o tym opowiadać, bo chyba każdy wie jakie to zło, ta strona oszukała już miliardy ludzi!), ale co do “Dobre-Programy.pl”, to powinien polecieć pozew do sądu ze strony Administratorów DP, za podrabianie się pod inny portal oraz oszustwo.

Witam wszystkich oszukanych i zapraszam do wspólnej walki na: http://forumprawne.org/prawa-konsumenta … -a-27.html mamy ten sam problem :slight_smile:

Witam wszystkich!Mam ten sam problem i ta sama treść listu…Czy jest ktoś kto nie zapłacił i jakie wtedy były konsekwencje?Czy dostawaliście kolejne wezwania?Co z tym zrobić…? :frowning:

aga2822 , pisanie wielkimi literami jest uznawane za krzyk - wyedytuj posta i popraw co trzeba.

Co do pytania - przeczytaj z łaski swojej temat od początku.

Polecam blokade na routerze, przy innych nie ogarniętych w IT userach kompa.

Co do pobieraczka, to trafiłem wczoraj na artykuł: http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/215-tys-zl-kary-dla-pobieraczek-pl,379119.html i tego należy się trzymać, żeby nie dać się oszustom.

Kilku moich znajomych ostatnio też dostało maile, chociaż nawet nie pamiętają za co… a ilu jest naiwnych, którzy pewnie zapłacą dla świętego spokoju…