Dobre-programy.pl -oszust nadal aktywny

Oszust podszywający się pod portal dobreprogramy.pl nadal aktywny!

Działający rok temu oszust o domenie dobre-programy.pl nadal działa. Google wyrzuca go na trzecim miejscu w wynikach po wpisaniu frazy “dobreprogramy”.

Oszust rozsyła obecnie informacje następującej treści

"Niniejszym informujemy, iż spółka G&G Ltd, zgodnie z przysługującymi jej uprawnieniami, dokonała w dniu 19.07.2013 cesji wierzytelności wynikającej z zawartej w dniu 07.06.2012 umowy członkostwa w Klubie Dobrych Programów.

Wykonując obowiązek ciążący na byłym wierzycielu, informujemy, iż w chwili obecnej wierzycielem uprawnionym do egzekwowania zadłużenia jest spółka Smart Tech Connect Ltd z siedzibą w Dubaju. Spełnienie zaległego świadczenia musi nastąpić poprzez zapłatę należności na rachunek bankowy nowego wierzyciela:

Nazwa odbiorcy: Smart Tech Connect Ltd

Adres odbiorcy: Meydan Office Tower, P.O. Box 450676, Dubaj

Rachunek bankowy w Polsce: 12 1750 1312 6860 2000 0002 9461

Tytuł płatności:

Kwota: 98 zł

Jednocześnie informujemy, iż nowy wierzyciel przejął wszelkie zobowiązania usługodawcy usługi członkostwa w Klubie Dobrych Programów, świadcząc usługę we własnym imieniu, w niezmienionym zakresie i pod dotychczasową domeną.

W przypadku pytań należy kontaktować się z nowym wierzycielem, pod adresem elektronicznego Biura Obsługi Klienta: bok@dobre-programy.pl lub pod numerem infolinii wierzyciela : 70 838 85 88* (od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00). "

Podany rachunek oszusta wskazuje prowadzącego:

Raiffeisen Bank Polska SA

Oddział: Centrum Rozliczeń Płatności Masowych

Adres: ul.Pukowca 15, 40-816 Katowice

Telefon: 32 351-21-01, 32 351-21-03

Ostrzegam przed wykonywaniem jakichkolwiek płatności.

Oraz wznawiam prośby, wyrażane przez poszkodowanych w wątku sprzed roku, o pomoc w usunięciu oszusta z sieci.

Nie wiem jak u ciebie ale u mnie wygląda to tak wiec każdy użytkownik opery …

http://www.image-share.com/upload/2225/147.png

Witam

Tylko debil korzysta z takich witryn gdzie żeby ściągnąć jakis program ,który jest za free trzeba się rejestrować.Każdy kto ma odrobine oleju unika takich stron typu: w/w,plikostrada,pobieraczek etc.

opera 16 next, ta strona już blokuje

Dodatek WoT dla przeglądarek blokuje tą stronę.

Niestety ale FireFox 11 pozwala otwierać stronę bez żadnych ostrzeżeń.

Sprawa dotyczy e-maili, które obecnie rozsyła oszust powołując się na wejścia na jego sfałszowana stronę sprzed ponad roku.

Oszust nadal uprawia swój proceder

Piszących w rodzaju “tylko debil da się nabrać”, zapewniam że to właśnie tacy jak oni są celem dla oszustów. nikogo łatwiej nie można oszukać niż ofiarę z przerośniętym ego.

Osoby piszące w ten sposób nie mają pojęcia na czym polega to oszustwo.

Każdy kto chce może wchodzić na dowolne strony internetowe i podawać tam różne dane w celu uzyskania dostępu. Kliknięcie w jakikolwiek link czy wpisanie jakichkolwiek danych dopuszczających, to za mało by uznać że doszło do świadomego wyrażenia woli.

Oszust żeruje na tej niewiedzy prawnej, wmawiając ludziom że tak właśnie się stało. I rozsyła im e-maile przekonujące do zapłaty wprowadzając w błąd co do rzeczywistego stanu prawnego.

Dzisiaj dostałam taką wiadomość, mocno się przestraszyłam muszę przyznać. Czyli jak oleję sprawę to nic się nie stanie?

Nie, zostało to już poruszane wielokrotnie, również tutaj na forum, a także na forach, które zajmują się tematyką prawniczą, np. tutaj. Strona ta działa analogicznie do sławnego już pobieraczek.pl, o którym w internecie można było znaleźć wypowiedzi prawników, UOKiK chyba też się wypowiadał na temat tych maili.

Cześć wszystkim

Nie wiem, czy wiecie ale nowym wierzycielem naszych “długów”

została “firma” oferująca swoim klientom następny UCZCIWY SWERWIS i PRAWOMOCNY REGULAMIN

Plikostrada.pl. Nie będę rozpisywał się na ten temat, ale skoro adres nowego wierzyciela wiąże się bezpośrednio z poruszanym tutaj wątkiem,

sygnalizuję ten temat.

Podaję niektóre strony, aby zainteresowani mogli zaznajomić się ze sprawą:

http://www.pcworld.pl/news/390393/Pliko … mentu.html

http://supernowosci24.pl/plikostrada-na … ternautow/

http://di.com.pl/news/48521,0,Tworca_Pl … macje.html

http://niedajsie.wikidot.com/plikostrad … iedzi#toc2

Mam te same kłopoty. Wczoraj dostałem na domowy adres “ostateczne,przedsądowe wezwanie do zapłaty” Rozważam złożenie doniesienia do prokuratury o próbę wyłudzenia,zastraszanie i szantaż. Nic płacić nie zamierzam (głównie dla zasady)… A może by tak złożyć pozew zbiorowy o odszkodowanie za straty z tytułu zastraszania,próby wyłudzenia pieniędzy itd. Może znajdzie się jakiś prawnik,co by nam doradził co z draniami zrobić,bo moralnie najgorsze to poddać się.

Zgłaszać stronę FireFoxowi!

Wie ktoś kto jest właścicielem(osoba fizyczna, nie firma) tego ■■■■■■■■■■? Chętnie ukarałbym go… analogowo :idea:

Google Chrome wersja 29.0.1547.76 m - pozwala wejść (do tego windows defender :stuck_out_tongue: )

ale kilka ruchów w C:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts i po sprawie :smiley:

Chętnie przyłączę się do usunięcia oszusta - podającego się za Spółkę Smart Tech Connect. Wczoraj dostałam list z ostatecznym, przedsądowym wezwaniem do zapłaty na łączna sumę 139 zł, zaadresowany na moje dziecko. To już chyba jakaś przesada! !!

Witam. Też mam ten sam problem, dzisiaj dostałam tradycyjna pocztą wezwanie do zaplaty w wysokości 130 zl. Wcześniej dostawalam też mejle, jednak nie zamierzałam ich placić. Zarejestrowałam się w zeszłym roku, jednak zupełnie o tym nie pamiętałam. Przy rejestracji automatycznie kliknęłam, że akceptuję regulamin, oczywiście go nie czytając. Dzisiaj sprawdziłam, czy to konto faktycznie tam istnieje, i niestety tak. Czy wg Was powinnam to zapłacić czy puścić w zapomnienie? Szczerze powiedziawszy boję się dalszych konsekwencji.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam

Witam, moje 10-cio letnie dziecko dostało rachunek do zapłaty w kwocie 139,00. Po delikatnej ale głębokiej rozmowie przyznało się, że z tej strony nie korzystało, czyli za co ja mam płacić? Może ktoś już tę sprawę rozgryzł? Za te pieniądze kupię dziecku buty na zimę.

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod bezpłatnym numerem telefonu 800 007 707

Radca prawny jednoznacznie stwierdził, iż żadne pieniądze się nie należą Proszę przedzwonić na darmowy telefon

Jezia

Ja rozumiem że w taki sytuacjach pojawia się panika - ale tak ciężko przeczytać parę postów wyżej i wyciągnąć wnioski? Ja tylko nie rozumiem dlaczego redakcja db nie podejmnie żadnych kroków w tym kierunku - przecież dobreprogramy są pewnie zarejestrowanym znakiem towarowym (czy jako to się tam nazywa), można by przecież pozować właścicieli o podszywanie się pod markę?

Na pewno? “Dobre programy” to pospolite określenie, to w ogóle można zarejestrować jako znak towarowy? A jeśli nawet - faktycznie Xenium to zrobiło?

Z tego co pisała redakcja - jakieś kroki próbowali czynić, ale bezskutecznie.

Wydaje mi się że przy tak dużej rozpoznawalności i wielkości db powinna być, fakt że jest to trocha pospolita nazwa - ale wyobraźmy sobie sytuacje:

Jakiś znajomy pyta się mnie z jakiej strony polecam programy pobierać - no to mówię dobre programy, mnie się nie przypomniało że są dobre-programy.pl, a skąd mój znajomy który nie zna się na kompach ma wiedzieć że chodziło mi o dobreprogramy.pl a nie dobre-programy.pl

Jak dla mnie dobre-programy.pl to jest ewidentnie próba podszycia się pod markę dobrychprogramów jaki i psucie wizerunku db.

Hej,

To może przynajmniej zapali się malutka lampka ostrzegawcza, gdy zobaczy, że wszystkie programy były aktualizowane do czerwca roku 2012. :slight_smile: No i jeszcze ranking - prawdziwe dobreprogramy są w wyszukiwarce na pierwszej pozycji; podróbka na szczęście niżej. :smiley:

Pozdrawiam,

Dimatheus