Dobre temperatury i napiecia?

Witam. chciałem się dowiedzieć czy mam odpowiednie napięcia i temperatury. Zasilacz codegen 300w sprzęt w podpisie

screen

screenqkl.jpg

Wszystko w porządeczku. :wink: Ale lepiej wymień ten zasilacz na coś lepszego. Na przykład na Modecom’a MC-350.

  1. napięcia mierzy się miernikiem, programy (w tym BIOS) potrafią grubo przekłamywać, więc:

  2. jeżeli chcesz byśmy coś powiedzieli o Twoich napięciach musisz sprawić sobie miernik (porzyczyć/kupić za jakieś 20-30zł) i przez jakiś czas patrzeć jak napięcia się zmieniają, ale

  3. patrząc na nazwę Twojego zasilacza nasuwa się tylko jedna myśl: wymieniaj czym prędzej, bo zaraz może się okazać, że jest za późno; masz beznadziejny zasilacz mający tendencję do palenia siebie jak i podzespołów wewnątrz kompa, więc jeżeli chcesz tego uniknąć, to warto zainwestować w porządny nowy zasilacz, jakim jest wspomniany już ModeCom MC-350

  4. o temperaturach też niewiele możemy powiedzieć (tylko tyle, że jeżeli czujniki nie przekłamują, to radiatory na pewno dotykają procesor i płytę główną) gdyż nie wiemy w jakich warunkach jest zrobiony pomiar, dlatego

  5. posiedź chwilę na kompie, ściągnij HWMonitor, odpal, porób jakieś stresujące rzeczy (np. gry by obciążyć procesor i grafikę + jakiś program do ściągania by obciążyć dysk), utrzymaj to obciążenie tak z pół godziny i dopiero wtedy zrób zrzut z odpalonego wcześniej HWMonitor - wtedy (o ile czujniki nie przekłamują) będziemy mogli napisać coś konkretnego o Twoich temperaturach

a jeszcze jedno pytanie. kumpel dał mi dzisiaj kompa bo mówił ze mu się wyłącza. ma tam celerona 2.4 prescott według mojego czujnika na mojej płycie mój celeron (northwood) bez stresu ma 31 stopni jego miał 71 (przed czyszczeniem) po czyszczeniu spadła do 42 czemu taka doza różnica pomiędzy tymi dwoma prockami?

A chłodzenie (pasta, radiator, wentylator) takie samo?

chłodzenie dokładnie to samo nie wiem jak z pastą

I tu może być przyczyna różnic temperatur (ale również różnice mogą wynikać z różnic w cyrkulacji powietrza w obudowie etc).

obudowy zdjęte na obu kompach tzn z boku zdjęte

Czyli pasta lub błędny odczyt z czujników.