Dobre zamienniki z windows na Ubuntu + kilka pytań

Powalająca to może być z dobrze nagranej CD-Audio na analogowym wzmacniaczu i przyzwoitych głośnikach. Nie z kompa w mp3, nawet FLAC nie pomoże kiedy ma się realteka. 

Wówczas również nie będzie powalająca, a co najwyżej dobra.  Na powalającą jakość odsłuchu to trzeba grube pieniądze przeznaczyć. 

 

Realtek ALC 1150 gra dobrze, na poziomie starych Audigy 2/ZS. ALC 892 też jest przyzwoity. 

Żartujesz ? Dla zwykłego człowieka wystarczy poprawnie grajacy zestaw np.  STX FS-250 + Yamaha CDX-700 Yamaha A-720, powyżej tego zestawu trzeba mieć dobry słuch i określone preferencje, nie mylić z chorobą “audiofilizm”. Co roku jestem na audio show i nie moge nigdy wyjsc z podziwu jak latwo zarabia sie na tej chorobie. Przyklad ? Totem mite dobrze ocenianie, drogie, a przetworniki to nasz Tonsil (w diy to komplet glosnikow + zwrotki to 400pln).

 

Realteki w syntetycznych testach wypadaja spoko, ale pamietaj ze zestawy glosnikowe nie maja plaskiej jak stol charakterystyki wiec realteki podczas grania sa kiepskie.

Realteki są wystarczające dla przeciętnego człowieka, tak jak przykład zestawu, który podałeś. Żaden z nich nie gra oczywiście “powalająco”.

Przecież jeśli dźwięk będzie przesyłany przez kabel s/pdif coaxial do amplitunera,to wtedy karta dźwiękowa nie ma tutaj nic do gadania.Wtedy nie karta dźwiękowa,a amplituner przejmuje całą rolę,więc wtedy liczy się to co potrafi amplituner.Bo wtedy nawet i podgłaszanie dźwięku w systemie/programie nic nie reaguje.Także czy damy na 0% volume.To i tak dźwięk dalej będzie leciał,bo tutaj by podgłośnić czy ściszyć można tylko już w amplitunerze.Także nie czepiajcie się już realteka.Dlatego dla mnie tak bardzo jest ważne,żeby właśnie działało to przekierowanie dźwięku do amplitunera w ubuntu czy nawet w jakimś innym distro linuxa.Tylko właśnie nie wiem jak to tutaj to zrobić.

Windowsie robi się to tylko poprzez kodeki np.LAV audio i w bitstreaming s/pdif zaznaczamy sobie formaty typu Dolby Digital,DTS itp.

Lub w kodekach ac3.