Dobrej jakości kabel USB3 do dysku twardego

Witam

Kupiłem zewnętrzny dysk twardy Toshiba Stor.e 500 GB USB3.0. Niestety jest z nim pewien problem, gdyż po podłączeniu do portu USB 3.0 system Windows w żaden sposób go nie wykrywa. Na dysku zapala się lampka sygnalizująca pracę w trybie USB 3.0 i na tym koniec. Po podłączeniu do portu USB 2.0 wszystko działa jak należy, jednak chciałbym wykorzystać pełną prędkość urządzenia. Pożyczyłem kabel transmisyjny od dysku WD i o dziwo windows zobaczył partycje. Niestety po kilku minutach kopiowania danych następuje chwilowe rozłączenie i przerwanie procesu. Wynika z tego, że kable dołączone do tych dysków są marnej jakości, więc chciałbym kupić coś porządnego, lecz kompletnie nie znam się na producentach przewodów. Chciałbym kabel o długości 2 m, lecz pewnie negatywnie wpłynie ona na działanie dysku, więc mogą być krótsze.

Póki co upatrzyłem takie:

http://allegro.pl/przewod-kabel-usb-3-0 … 82541.html

http://allegro.pl/kabel-usb-3-0-am-micr … 90097.html

http://allegro.pl/kabel-usb-3-0-micro-b … 66912.html

To może zamiast próbować kupować nowy kabel to spróbuj zobaczyć jakie napięcie itd jest na porcie z USB 3. Sam mam problem podobny choć nie ten system, ale występuje. Po podłączeniu dysku na przednim panelu, to też świeci, ale nie działa jak należy. Dopiero po podłączeniu do tylnych wejść USB działa poprawnie. Powód, za niskie napięcie i natężenie na przednim wyjściu. Widać drugi kabel jest z lepszej jakościowo materiałów wykonanych tzn czystsza miedź i dlatego działa dysk, bo nie stwarza oporu po drodze. Co do kabli podanych w poście to nie ma nic w opisie o czystości miedzi z której jest wykonanych, jak i dodatków zawartych w stopie, czyli ciężko określić który będzie dobry.

Przede wszystkim nie piszesz jednej najważniejszej rzeczy. Czy masz w swoim komputerze USB 3.0. Rożni się tym od 2.0, ze każde złącze USB 3.0 ma niebieski kolor, a nie czarny. Czy Ty zainstalowałeś sterowniki pod USB 3.0 do swojego komputera/systemu???. Przecież one pod żaden Windows nie przychodzą same, z żadnym komputerem. Albo są na dysku od producenta z kupionym komputerem, albo są na stronie producenta. Tylko w Windows 8 nie potrzeba instalować sterowników pod USB 3.0, o ile komputer taki USB 3.0 posiada.

Co da zmierzenie napięcia na porcie USB? Załóżmy, że będzie za niskie i co dalej? Nie mam na nie żadnego wpływu. Lepiej kupić kabel, który wyeliminuje problem braku połączenia. Poza tym dysk podpinam do kontrolera zasilanym bezpośrednio z zasilacza, więc każe mi to przypuszczać iż jest w porządku. Ten sam problem występuje też na innym komputerze z kontrolerem zintegrowanym z mobo. Tam też na oryginalnym kablu dysk jest niewidoczny. Przejdę się po kilku sklepach w nadziei znalezienia dobrego przewodu.

Donna USA nie utwierdzaj mnie w przekonaniu, że stereotypy o amerykanach są prawdą.

To można zwiększyć napięcie i natężenie prądu poprzez doczepienie drugiej końcówki do innego portu USB. Przy moim dysku są właśnie dwie końcówki do PC. Jedna odpowiada za transfer danych i zasilanie, a drugą można wpiąć do portu obok jak dysk nie chce ruszyć. Kabel wygląda mniej więcej tak:

c6.jpg

Jest to jakieś rozwiązanie. Poszukam.

Skoro działa na USB 2.0, to na USB 3.0 powinno tym bardziej. W obu napięcia to 5V, różni je tylko maksymalne natężenie, USB 2.0 - 0,5A, USB 3.0 - 0,9A, czyli teoretyczna moc (P=I*U) wychodzi odpowiednio 2,5W oraz 4,5W.

Jakby autor podał model płyty to by było łatwiej, ja pisałem hipotetycznie i doradziłem kabel z dodatkowym zasilaniem.