Dobrej jakości kolory przy wydruku z Corel


(k-9) #1

Witam,

Mam do was jedno pytanie.

Kolory z CorelDRAW są ładne nasycone. Po wydruku grafiki na Canon ip 4950 no... nie wygląda to dobrze... inne odcienie etc. Wiem, że to zależy od profili kolorów... Corel domyślnie pracuje w CMYK drukarki w RGB ale czy ktoś ma jakiś pomysł jak zbliżyć kolory drukarki do tych wyświetlanych na ekranie?


(Dimatheus) #2

Hej,

Nie, nie, nie. :wink: Corel w CMYK’u, drukarki też wydruk robią w CMYK’u. W RGB widzisz kolory na monitorze.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Neo) #3

Najlepiej wydrukować Proof(cromalin) w drukarni. I wtedy będziesz miał odzwierciedlone bardzo dobrze kolory.

Drukarki w takiej drukarni są skalibrowane, by odzwierciedlały rzeczywiste kolory, tylko przeważnie jeśli przygotowujesz taki plik, to musi być to plik pdf/tif w CMYK, kolory dodatkowe będą symulacją z CMYKu.


(Rovou5hou) #4

Pytający ma rację , przecież IP4950 to sprzęt SOHO. Znasz normalne drukarki domowe pracujące w CMYK? Mowa oczywiście o trybie pracy sterownika urządzenia, nie układzie kartidży (w podanej drukarce to zresztą CMYKK, a nie CMYK). W razie wątpliwości polecam wrzucić jeden z fabrycznych profili ICC drukarki (instalowany na ogół przez sterownik) na http://www.iccview.de/content/view/3/7/lang,en/ i sprawdzić parametr “Color Space”.

Do pytającego: cały sprzęt jest poprawnie oprofilowany, monitor, drukarka (o ile nie używasz zamienników tuszy to fabryczne profile Canona na ogół są wystarczające), właściwe profile są aktywne?