Dobrej jakości urządzenie nawigacyjne

Hej,

stanąłem przed nie lada problemem. Klient przyniósł mi do zaktualizowania nawigację Cruser Omega B70 którą zakupił na znanym portalu aukcyjnym ze 2 miesiące temu. Jak się okazało został zrobiony w przysłowiowego “kanarka” gdyż urządzenie warte ~1200 zł było bez gwarancji, instrukcji oraz — najważniejsze: bez klucza licencyjnego automapy, która oryginalnie była w urządzeniu. Klient postanowił ją sprzedać i zakupić coś nowego.

 

Z tego powodu kieruję do Was drodzy forumowicze prośbę. Poszukuję w miarę uniwersalnej nawigacji, prostej w obsłudze z licencją na automapę bądź inną w miarę prostą. Osobą obsługującą  będzie starszy pan, który nie wymaga wodotrysków a rzetelnej pracy urządzenia i przejrzystości.

 

Cena do 700zł - co polecicie ?

http://www.modecom.pl/freeway_mx4_hd/nawigacje_gps/produkty/ 

 To już moje trzecie urządzenie z tej firmy i jak na razie nie narzekam .Można kupić bez mapy ,ale i z mapą AUTOMAPĄ rzecz jasna :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: szczerze polecam

i po sprawdzeniu zakupić licencję bezpośrednio u producenta -często są promocje - 

Automapę się wykupuje co jakiś czas czy jest ona na stałe z bezterminową aktualizacją ?

Zawsze chwaliłem sobie nawigacje od Garmina, ale nie wiem jak jest z nimi teraz bo ostatnio korzystam tylko z map google i yanosika w telefonie. Dlatego polecam coś takiego http://yanosik.pl/sklep/index.php?route=product/product&path=64&product_id=63 jakość map nie jest idealna bo to openstreetmap, ale funkcja powiadamiania o zdarzeniach drogowych jest nie do przecenienia. Yanosik dosyć szybko się rozwija, aktualizacje pojawiają się czasem nawet co 2 tygodnie, a z tego co widzę ta nawigacja potrafi się sama aktualizować online. Dodatkowo posiada wideo rejestrator pozwalający na zapis 4 godzin jazdy. Jedyny minus to wykup dostępu do internetu dla niej, ale to nie są duże koszty, a cena samego urządzenia też jest atrakcyjna.

Automapę trzeba odnamwiać co roku.

Również polecam Modecom FreeWay. Posiadam MX3 i z AutoMapą chodzi idealnie. Nowsza wersja to MX4, ale polecam zakupić bez HD. Nie ma potrzeby za badzo obciążać procesor i baterię, a widok mapy jest porównywalny.

Chyba jednak zostanę przy Garminie. Ma nieograniczona aktualizację :slight_smile: