DobreProgramy a malware


(system) #1

Co może być, że najnowsze wydanie antywirusa Avira uważa, że strona http://www.dobreprogramy.pl/ jest skażona "malware"?

Antywirus Avira od kilku dni zachęca użytkowników do zaktualizowania jej dodatkiem służącym do blokowania podejrzanych stron www. No i przydarzyło mi się, że po uruchomieniu tej opcji program wykrył to, o czym wyżej. Zaskoczenie kompletne! !!


(system) #2

Odpowiedź jest prosta- fałszywy alarm :razz:


(Mifczu) #3

Fajna metoda, zmieniać antywirusa aż problem zniknie :smiley: a może gdzieś wdarł się złośliwy kod? A może jakaś reklama coś dodaje od siebie? Dajcie najpierw zweryfikować redakcji problem :wink:


(Kris-is) #4

Oj tam od razu zmieniać antywirusa. Wystarczy przejrzeć konfigurację Aviry i dla komponentu WebGuard można dodać linki do stron, które ta usługa ma pomijać przy skanowaniu.


(fiesta) #5

Dokładnie, życzę sobie i wam żeby wszystkie strony były tak bezpieczne jak DP :slight_smile:


(Docent) #6

Oczywiście alarm jest fałszywy. Problem w tym, że interweniowaliśmy w Avirze już wielokrotnie ale niestety nie przynosi to rezultatu - pomimo odpowiedzi, że sprawa zostanie załatwiona, nadal pojawiają się te komunikaty :frowning: Będziemy interweniować po raz kolejny, nic innego nam nie pozostaje.