Dobreprogramy dla mnie 'nie istnieje'

Witam. Od rana dzisiaj Wasz vortal jak i forum są niedostępne.

Dostałem informacje że dzieje sie tak tylko zagranicą, gdyż w Polsce wszystko działa prawidłowo.

Polecenie ping zwraca:

W czym tkwi problem? Dodam że kilkakrotnie czyściłem DNSy, Cookies, Cache, restartowałem internet i nic nie pomoglo.

Pozdrawiam.

Od ok. godziny 14 faktycznie serwis jest niedostępny z zagranicy. Pracujemy nad tym, aby przywrócić łączność - mam nadzieję, że uda się to w ciągu 1-2h. W Polsce problemy nie powinny być odczuwalne.

W Polsce na OpenDNS nie chcą działać.

Spowodowane jest to zapewne faktem, że zagraniczne serwery DNS nie potrafią odpytać naszego serwera DNS - brak łączności z zagranicą. Proponuję skorzystać z polskich DNSów lub wpisać do pliku hosts przypisanie dobreprogramy.pl na 194.0.171.150 - tak czy inaczej mam nadzieję, że już niedługo nie trzeba będzie niczego zmieniać i wszystko zacznie działać, dajcie nam jeszcze chwilę :wink:

Potwierdzam problemy. Serwis niedostępny był do godzin wieczornych

Nie korzystam z OpenDNS

przemopk, czy możesz wysłać mi na maila wko@xenium.pl wklejony wynik działania polecenia “tracert dobreprogramy.pl”? Polecenie trzeba wykonać w wierszu polecenia (Start - Uruchom - cmd.exe). Z Polski nie powinno być żadnych problemów, więc jeśli u Ciebie serwis był niedostępny przez kilka godzin to tracert (+ informacja u jakiego providera masz dostęp do Internetu - sieć osiedlowa, kablówka, … itp) pomoże nam przeanalizować sprawę.

Serwis w UK już działa, dziękuje Wojtku :wink:

Właśnie miałem się chwalić, że sytuacja już opanowana :wink: Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś problemy w dostępie do serwisu, czy to z Polski czy zagranicy - proszę o informację.

u mnie (niemcy) tez juz wszystko wrocilo do normy :slight_smile:

U mnie wczoraj po południu forum i vortal nie dostępne były przez 30 minut ale później wszystko wróciło do normy.

@Docent, korzystam z Iplusa. Niestety polecenie tracert teraz już nic nie da. Problem występował w Kaliszu, a wieczorem byłem już w Poznaniu

C:\Documents and Settings\zz>tracert dobreprogramy.pl

Trasa śledzenia do dobreprogramy.pl [194.0.171.150]

przewyższa maksymalną liczbę przeskoków 30

1 Błąd transmisji: kod 31.

Śledzenie zakończone.


U mnie od kilku dni ,także problemy z wejściem na dobreprogramy.pl ,jesli DNS ustawione są na Open DNS.

Powyżej wkleiłem informację z wiersza poleceń .

Dodam ,że taki rezultat (chyba nieprawidłowy) wyświetla pomimo ,że w tej chwili już łaczę się z dobreprogramy.pl bez problemów .

ISP Dialog.

Mi w Polsce nie działało ok. godz. 14 do 16.