Dobreprogramy.im - problem ze statusem niewidoczny


(WooQash) #1

Posiadam AQQ i w momencie gdy ustawię status niewidoczny ustawia się połączony. Nie widzę w tym winy programu, gdyż domyślny serwer z AQQ odczytuje wszystkie statusy ok, a dobreprogramy.im ma problem z niewidocznym, który dla innych jest widoczny jest jako dostępny.


(Duffee) #2

pewnie jak ustawisz na dostepny to bedziesz niewidoczny i na odwrot - moze serwer jest zle skonfigorowany .... roftl

a na serio, to moze byc przyczyna albo serwera albo aqq, sprobuj podlaczyc sie przez inny program i sprardz czy jest to samo


(system) #3

Oczywiście nie jest to wina naszego serwera :slight_smile: Nasz serwer obsługuje niewidoczność przez tzw. Listy prywatności (rozszerzenie XEP-0126). Nie obsługujemy natomiast rozszerzenia XEP-0018, które zostało odrzucone. Stosując opcję "niewidoczny" AQQ ustawia niewidoczność poprzez odrzuconą propozycję XEP-0018. Z tego co wiem AQQ ma jakiegoś managera współpracującego z Listami prywatności. Więcej możesz poczytać w wątku na forum AQQ: http://forum.aqq.eu/tracker/issue-3525- ... dzialnosc/.

Niestety autor AQQ odroczył rozwiązanie tego problemu. Mam nadzieję, że to nieco rozjaśni sytuację.


(WooQash) #4

Ok dzięki za informację, będę w takim wypadku działał dalej na forum AQQ.

Tak na marginesie, czy zostało już naprawione powiadamianie z forum i o aktualizacjach na konta z innych serwerów niż dobreprogramy.im (m.in. AQQ)?