Dobreprogramy instaluje złośliwe oprogramowanie!

Proszę nie wprowadzajmy zamieszania… W pierwszym zdaniu (którego nie zacytowałeś) napisałem, że użytkownik musi wyrazić zgodę na instalację ew. oferty sponsorowanej.

ok teraz rozumiem

Ja instaluje asystenta? :o

Dziwne, asystent też wrzuca klucz do rejestru a jego nie instaluje.

Skoro wszyscy idą w lewo to my też, tak? Nie mam NIC przeciwko asystentowi tylko jego bardzo wątpliwej zawartości. Możecie zarabiać poprzez takie oferty sponsorowane ale nie takim kosztem nieświadomości ludzi. Cel nie uświęca środków.

Zresztą co do zamiany Delty na SearchGol to obydwa “dodatki” są z jednej firmy czyli zamienił stryjek siekierkę na kijek. Jeżeli to nieszkodliwe i w ogóle to po co zmiany jak w kalejdoskopie?

Dodam tylko, że oszarzona opcja Linków bezpośrednich jest mocno nie na miejscu. Skoro powołujecie się na wybór użytkownika to informujcie go o wszystkich opcjach, jakie może wykorzystać. :slight_smile:

Tak jak już kiedyś też pisałem, bo podobne rozmowy już prowadziliśmy w przeszłości, jeśli pojawiła by się możliwość, aby Deltę/SearchGol zamienić na coś “lepszego”, to z niej skorzystamy. Poza tym cały czas prezentujemy tylko jedną ofertę, a niektóre konkurencyjne portale proponują nawet trzy takie oferty w jednej instalacji (i polemizowałbym, czy te oferty są “lepsze”). Oprócz tego reagujemy na problemy na bieżąco, nie wiem do czego zmierzasz w kwestii wyszarzonej opcji - był to błąd jeśli dobrze pamiętam z sierpnia, który został naprawiony tego samego dnia, co otrzymaliśmy o nim zgłoszenie. Zauważ też, że zawartość tego ekranu ustala reklamodawca i jest ona identyczna na wszystkich portalach, a jednak tylko u nas na nasze wyraźne żądanie zostało to zmienione. Inne podobne asystenty pobierania nadal mają szare opcje zaawansowane… Co do zmiany Delty na SearchGol, porównałbym to do zmiany kreacji jednego bannera na inny - oprogramowanie robi dokładnie to samo, zmieniła się nazwa, nie ma tu żadnego “drugiego dna”.

Zacytuję sam siebie, Docencie. Szary przycisk linków bezpośrednich jest cięzki do zauważenia. :slight_smile:

Pobrałem dzisiaj kilka programów z DP i zauważyłem że Asystent nie proponuje Delty/SearchGol. (nie mam zainstalowanej Delty/SearchGol).

Właśnie dlatego powinno się czytać co się instaluje,aby nie dać sobie zainstalować jakiejś aplikacji sponsorowanej,dodatku,jeśli program by był potencjalnie niebezpieczny,już inni użytkownicy by to wyłapali,tak było z programem OrbitDownloader,gdy okazało się,że program zawiera w sobie komponent podobny do trojana - wysyłał dane na serwery bez wiedzy użytkownika,program został wycofany.Z DP już go nie ściągniesz

@tux35 A to ciekawostka :slight_smile:

Czy aby wątek nie zszedł trochę w bok?

2000MR miał pretensje o śmieci instalowane przez zasadniczy instalator programu a nie asystenta a teraz cała dyskusja zeszła na asystenta, mimo, że na jego temat jest inny aktywny wątek.

@Cedar Ja cały czas piszę o tych śmieciach. :slight_smile:

BTW. Asystent stracił możliwość odznaczenia instalacji ofert sponsorowanych. SearchGol instalowany jest automatycznie.

Czyli Ci od Delty poszli na skróty…ludzie się połapali no i zaczęli odznaczać a teraz syf i tak się zainstaluje czy chcemy czy nie chcemy - SUPER! Dla nie ma wytłumaczenia że to że tamto, że to nie my to oni.

Gratuluje wyboru partnera biznesowego =D>

teraz wiem skąd na forum spora ilość nowych wątków z pomocą w usunięciu SearchGol albo innego badziewia które wyświetla reklamy

portal sobie robi w komputerach użytkowników darmową powierzchnię reklamową

To wszystko wygląda, jak wyzbycie się własnych praw. Po przekroczeniu pewnej granicy, traci się kontrolę nad własną stroną www. Nawet mój dostawca internetu oferuje mi własną domenę, ale za zgodą na reklamy, nad którymi, już nie ma kontroli, tylko na zasadzie umowy jest jakiś zysk. Działanie złośliwego oprogramowania, polega na śledzeniu, kto klika, co wyszukuje, co można mu wcisnąć itd. Prywatność człowieka, diabli biorą i handlują. Nie ma pewności, czy pewnego dnia, złodziejski korporacje nie wyczyszczą np. 500 milionów kont bankowych na całym świecie. Mając dane osobowe, to tylko kwestia czasu, kiedy spowodują krach finansowy i internetu. Czy państwo dostatecznie chroni mój pesel, skoro można wszystko zhakować? Dobreprogramy wpisały się już do księgi rekordów, ale zastanawiam się, czy w instalowanie złośliwego oprogramowania zostały tak wrobione, jakby nie mieli (DP) nic do gadania? Wyciekły dane o użytkownikach i nie wyciekły. Wszyscy nasiadali na agenta, a nawet ktoś tam, gdzieś tam, nawet dyskutował, że szkodniki są dobre i powołuje się na dyskusje.

Zdaje się, że nie może być lepiej, skoro może być gorzej.

Kiedyś w opisach programów były zawsze informacje o dodatkowych programach instalujących się automatycznie jeśli się ich nie odznaczy, czy też o tym, że program zawiera reklamy. I z tego co widzę, cały czas to działa. Ostatnio zgłosiłem brak takiej adnotacji przy programie Alcohol 52% (swoją drogą, zawierał dokładnie taki sam downloader, jak asystent pobierania DP - tyle że z wyszarzoną instalacją zaawansowaną). Dzisiaj patrzę - i jest.

Tu bym polemizował. Netfix jest dostępny tylko via telefon tradycyjny. Co kosztuje. Dlaczego nie jest dostępny via Skype?

Nie, nie i jeszcze raz nie - to jakaś wierutna bzdura , pisząc takie rzeczy wprowadzasz niepotrzebne zamieszanie… Na jakiej podstawie wyciągnąłeś takie wnioski? To, że w asystencie akurat chwilowo nie ma żadnej oferty sponsorowanej (więc nie ma z czego zrezygnować) to nie znaczy, że w międzyczasie instaluje się po kryjomu pięć innych. Dystrybucją ofert zajmuje się algorytm, podobnie zresztą jak wszystkich innych reklam (np. bannerów). Nie wszyscy i nie zawsze otrzymują oferty.

To ciekawa uwaga. Generalnie wyszliśmy z założenia, że usługa skierowana jest do początkujących użytkowników, a także osób starszych, dla których telefon będzie prostszym narzędziem kontaktu. Poza tym jest to linia 801, w której opłata jest obniżona (a w dodatku w 100% idzie ona do operatora infolinii, nie do nas), a dla osób z np. pakietami bezpłatnych minut dostępny jest zwykły wrocławski numer stacjonarny. Niemniej tak jak mówię, Skype to naturalna droga ewolucji i zapewne wkrótce się u nas pojawi :slight_smile:

@Docent

Nie powiedziałem czegoś takiego ani nie miałem tego na myśli, to ty to powiedziałeś więc…(każdy niech dokończy sam)

Co do Asystenta to znów jest szara opcja “Advanced” w nim i nowy Doko Toolbar. Kalejdoskop prawdziwy. :smiley:

Najwyraźniej zły alborytm bo “Advanced” znów szare, wedle starego Asystenta. Proszę o poprawkę.

Więc co?.. Zabrzmiało tajemniczo.

To ciekawe. Piszesz “Advanced” więc musisz trafiać w angielską wersję tej oferty (geolokalizacja IP poza krajem?). Faktycznie z tego co widzę wersja angielska nie została poprawiona. Polska wersja, która dotyczy 95% pozostaje niezmienna, tzn. wszystkie opcje są widoczne od razu. Zmienimy to, dzięki za zwrócenie na to uwagi. Co do zmiany nazwy toolbara, to tak naprawdę jest cały czas ta sama oferta (pod względem funkcjonalnym i technicznym) tylko reklamodawca zmienił nazwę produktu. Nie mamy na to wpływu.

…co będzie w kolejnym odcinku tego serialu science fiction ? bo już normalnie nie można się doczekać…

=D> normalnie patologia na maxa.

Przechwytywanie.PNG

stały bywalec.

Dodane środa, 16 paź 2013, 13:15

fiesta , to nie była żadna prywatna wycieczka tylko subiektywna ocena zamieszczonego obrazka…niemożna już wyrażać własnej opinii ?

To forum jest piaskownicą ? Miałem wrażenie że jest TU trochu ludzi dorosłych…mam jeszcze nadzieję że się nie myliłem…

Przywróciłem obrazek i usunąłem post fiesty, moderator mógł to uznać za wycieczkę osobistą ale ja tam się nie obrażam, choć faktycznie wolałbym ograniczyć się do merytorycznych aspektów. Mimo wszystko czuję się zaszczycony, bo jeszcze nikt mema z moją facjatą nie zrobił :wink:

Dzisiaj instalując Doko Search zauważyłem że Internet Explorer proponuję zmianę ustawień na… Deltę.

http://img713.imageshack.us/img713/7638/r1sz.png

To jest Doko Search czy Delta Search?