Dobreprogramy instaluje złośliwe oprogramowanie!

@Docent

Ciekawe, że internet mobilny Plusa przydziela mi zagraniczne IP. Trochę dziwna sprawa. :slight_smile:

@tux35 Doko i Delta to jest to samo, tylko o innej nazwie. Zastanawia mnie jednak, dlaczego proponuje wybór Delty skoro jedno już jest(Doko)? Trochę dziwaczne. :slight_smile:

http://www.wykop.pl/link/1711828/dobrep … toolbar-a/

jak widać nauka poszła w las

To są bzdury. Asystent pobierania może proponować użytkownikowi oferty sponsorowane, ale każdą ofertę da się pominąć w trakcie instalacji. Nie wiem skąd w ogóle informacja, jakoby nie było to możliwe, autor za wiele nie wyjaśnił w swoim “artykule” - no chyba, że chodziło mu wyłącznie o wprowadzenie zamieszania i zaistnienie na wykopie…

“Asystent pobierania może proponować”. Znaczy - wolno mu. Legal. Soft ma prawo robić, czyli wciskać oferty sponsorowane.

Tych, co roznoszą reklamy i dzwonią na domofon, to nie wpuszczam. Wolno mi nie dać im zarobić.

Pobierając program Odkurzacz, nie mam tej wolności. Ktoś mnie nabrał i wybór zabrał i trzeba klikać w nachalny soft, żeby odznaczać. A ja nie chcę wpuszczać tego narzędzia reklamiarza, co roznosi zarazę Zosi.

Agent pobierania może być proponowany tylko linkiem obok obok instalatora programu na Dobrychprogramach, a nie dołączony do instalatora. W przypadku Odkurzacza, to nawet brak linków bezpośrednich, choćby do powszechnej wersji portable.

Każdy może tłumaczyć, że jego narzędzie może proponować. Może nawet rozdać narzędziom klucze do drzwi, żeby nie musieli dzwonić na domofon. A nie powinien tak robić…

Przepraszam Bogdan_G, ale Twój post nie jest dla mnie do końca zrozumiały… “Może proponować”, to znaczy że niekiedy nie proponuje żadnych ofert - decyduje o tym, jak już pisałem, algorytm podobny do tego, który decyduje kiedy i jakie bannery są wyświetlane na stronie. Jeśli ktoś nie chce korzystać z asystenta, może skorzystać z linków bezpośrednich - zawsze i dla wszystkich wersji programów. Nie wiem o co Ci chodzi z Odkurzaczem, z tego co widzę jest tam jedna wersja i można ją pobrać z asystentem lub bez. W samym asystencie natomiast, jeśli ktoś go pobierze, wybór zawsze jest, jak już pisałem powyżej - podlinkowany z wykopu post zawiera nieprawdziwe informacje.

Dzisiaj z moją klasy ze szkoły wybraliśmy się do BCK (Bytomskie Centrum Kultury) na projekt “do gwiazd” (czy jakoś się to tak nazywało xd) i facet nam pokazywał planety w programie “Celestia” (i jak powstały one) i na dole było widać pasek zadań od Windows 7, a na nim ikonę… Dobrychprogramów! i tak sobie myślę… “ciekawę ile wirusów już nasyłał ten ich menedżer pobierania”.

Jakby chociaż nie instalował żadnych wyszukiwarek ani wirusów, tylko program który chcę, to ten wasz menedżer pobierania byłby ok. ale tak jak jest w tej chwili to masakra.

Fajnie od razu szukać teorii spiskowych.

Po prostu ktoś kto korzystał z komputera przypiął stronę Dobrych Programów do paska zadań.

Jakby była przypięta ikona to byłby włączony Internet Explorer, bo przypięta ikona go włącza, a włączony był Firefox, a tamta ikona DP była uaktywniona, na 100% był to menedżer pobierania!

Wydaje mi się że przypięta ikona ma własny kolor tła w ikonie, a tamta nie miała.

StarterX4 , nie widziałem żadnej ikony podczas korzystania z Asystenta pobierania.

http://img.pl/CbRd

Coś ty mnie tu kłamiesz… kłamiesz… kłamiesz…

StarterX4 , przecież to zwykła ikona która się pojawia przy korzystaniu z programów…

No i o taką ikonę przecież właśnie poszło…

Takie są skutki używania niewłaściwego nazewnictwa.

To nie żadna ikona tylko logo …

I nie wiem jak to administracia osiągneła ale filtry stron www w robocie blokują mi wejście na Dp bo strona niby instaluje złośliwe oprogramowanie, brawa dla administracji, świetna robota wykonana =D> =D>

Daj znać jakie to filtry, to będziemy interweniować.

Docent , to są steemmowe filtry :wink:

Hej,

Nie, może czas najwyższy po prostu zmienić pracę? :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hmmm… serial science fiction jak widać jest wielowątkowy jak sam Windows… , (przeciek z reżyserki) zamówione na plan zapotrzebowanie roczne na wazelinę jest do odebrania na HotZlocie.

co będzie dalej :?:

I z tego co rozmawiałem wielu osobom iltry korporacyjne blokują DP właśnie przez potencjalnie złośliwe oprogramowanie :wink: No cóż szkoda, nie poczytam już blogów w robocie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czyli - zostaje po staremu. Już parę lat temu, na urlvoid.com krzyczał AVG na czerwono, gdy wkleiło się adres dobreprogramy. Nawet krzyczał na tej stronie DP, skąd można go wtedy było pobrać. Tych parę uczciwych lat, to ciut więcej problem istnieje, niż od czasu agenta. Wtedy tłumaczono, nawet Tu na forum, że eto konkurencja. Takie tam zagrywki. Same google potrafią zainstalować we frame chrome, adobe każdemu wrzucają szpiega, bo nie spotkałem się z możliwością odznaczenia swMSM. Oracle, w regulaminie piszą, że nielegalne i niezgodne z prawem jest wyłączanie updaterow i tego wszystkiego, co oferują, dlatego mają takie wbudowane mechanizmy zabezpieczające, że trojan by się nie powstydził. Kiedyś wytrzymałem trzy godziny czytania tej lektury.

Teraz za to samo, co pokazuje urlovid, niektórzy by chcieli kary dożywocia ustąpienia DP, bo nielegalne d-p, czy pobieraczek, to pikusie.

Steemm, pytałeś się tych wielu osób, od kiedy filtry korporacyjne blokują DP?

Jak pytać, to rzetelnie, bo już wiele lat korporacje nie dopuszczają pracowników do facebooka.